4. NEDELJA med LETOM

03. februar - 10. februar 2019

TUDI MI LAHKO PREPODIMO JEZUSA

Iz svetega evangelija po Luku (Lk 4,21-30)

Tisti čas je Jezus začel govoriti v shodnici:

»Danes se je to Pismo izpolnilo tako, kakor ste slišali.«

Vsi so mu pritrjevali, čudili so se besedam milosti, ki so prihajale iz njegovih ust, in govorili:

»Ali ni to Jožefov sin?«

On pa jim je rekel:

»Seveda mi boste povedali ta pregovor: ›Zdravnik, ozdravi sebe.‹ Kar smo slišali, da se je zgodilo v Kafarnáumu, stôri tudi tukaj v domačem kraju.«

In rekel je: »Resnično, povem vam: Nobenega preroka ne sprejmejo v domačem kraju.

Resnico vam govorim: Veliko vdov je bilo v Izraelu v Elijevih dneh, ko se je nebo zaprlo za tri leta in šest mesecev in je nastala huda lakota v vsej deželi, toda Elija ni bil poslan k nobeni izmed njih razen k vdovi v Sarepto na Sidónskem.

Tudi veliko gobavih je bilo v Izraelu včasu preroka Elizeja, pa ni bil izmed njih očiščen nobeden razen Naamána, ki je bil Sirec.«

Ko so to slišali, je vse v shodnici zgrabila jeza.

Vstali so, ga vrgli iz mesta in odvedli na previs hriba, na katerem je bilo sezidano njihovo mesto, da bi ga pahnili v prepad.

On pa je šel sredi med njimi in je hodil dalje.

Zadnjič posodobljeno Nedelja, 03 Februar 2019 20:31