VELIKA NOČ - PASQUA

12. april - 19. april 2020

BOG JE VSEMOGOČEN V LJUBEZNI

Na spletni strani Katoliške Cerkve najdete naslednje novosti:

Spremljanje bogoslužij slovenskih škofov za velikonočne praznike 2020

Pridiga papeškega pridigarja p. Raniera Cantalamesse OFMCap z naslovom »Imam načrte blaginje in ne nesreče« na veliki petek 2020 v baziliki sv. Petra

Nagovor nj. em. kardinala Franca Rodeta ob veliki noči 2020

Napovednik:

Velikonočno voščilo slovenskih škofov 2020

Velikonočno voščilo škofa Petra Štumpfa 2020

Velikonočna poslanica škofa Andreja Glavana 2020

Velikonočno voščilo nadškofa Alojzija Cvikla

Blagoslov velikonočnega zajtrka

Spomin na nadškofa msgr. Alojza Urana na TV Slovenija - nocoj ob 22.05 na TV Slovenija 2

Nadškof msgr. Stanislav Zore bo 12. aprila na TV SLO 1 ob 11.20 nagovoril prebivalce Slovenije

Film o blaženem Alojziju Grozdetu na TV SLO 1

Protipotresna pobožnost ljubljanskih župnij

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Navodila slovenskih škofov za velikonočne praznike 2020 v času epidemije COVID-19

Nova spletna stran za mlade www.skozivihar.si

Prost dostop do revij Mavrica, #najst in Magnificat

Najpogostejša vprašanja in odgovori za katoličane ob epidemiji COVID19

Izredna navodila slovenskih škofov za preprečevanje širjenja koronavirusa COVID-19: odpoved svetih maš do preklica

Kako prejemamo duhovno obhajilo

Duhovne spodbude katoliškim vernikom v času koronavirusa

Spremljanje svetih maš preko spleta, radia in televizije

Preprečevanje okužbe s koronavirusom SARS-CoV-2 ter dodatne informacije

Slovenska karitas te vabi, da se kot prostovoljec youngCaritas pridružiš akciji NAŠ KRAJ, NAŠE SRCE.

Velika nočIz svetega evangelija po Janezu (Jn 20,1-9)

Prvi dan tedna je prišla Marija Magdalena navsezgodaj, še v temi, h grobu in je videla, da je kamen odstranjen od groba. Tedaj je stekla in prišla k Simonu Petru in k drugemu učencu, ki ga je imel Jezus rad, ter jima rekla: »Gospoda so vzeli iz groba in ne vemo, kam so ga položili.« Peter in óni drugi učenec sta šla ven in se odpravila h grobu. Skupaj sta tekla, vendar je drugi učenec Petra prehítel in prvi prišel h grobu. Sklônil se je in videl povôje, ki so ležali tam, vendar ni vstopil. Tedaj je prišel tudi Simon Peter, ki je šel za njim, in stopil v grob. Videl je povôje, ki so ležali tam, in prtič, ki je bil na Jezusovi glavi, a ne ob povôjih, temveč posebej zvit na drugem mestu. Tedaj je vstopil tudi oni drugi učenec, ki je prvi prišel h grobu; in videl je in veroval. Nista še namreč razumela Pisma, da mora Gospod vstati od mrtvih.

Zadnjič posodobljeno Ponedeljek, 13 April 2020 10:28