Župnija Portorož - Lucija

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Začetna stran
E-mail Print PDF

3. VELIKONOČNA NEDELJA

26. april - 03. maj 2020

SREČANJE Z VSTALIM SPREMENI NAŠE ŽIVLJENJE

V ponedeljek se v cerkve vračajo svete maše z verniki

Navodila slovenskih škofov za vzpostavitev javnega bogoslužja v slovenskih cerkvah v času epidemije COVID-19

Trgovine naj ob nedeljah ostanejo zaprte - Izjava Komisije Pravičnost in mir

Objavljena je kvalitetno pripravljena družinska kateheza za 3. velikonočno nedeljo.

Razmišljanje ob božji besedi 3. velikonočne nedelje v Powerpoint prezentaciji.

        

Iz svetega evangelija po Luku (Lk 24,13-35)

Glej, prav tisti dan, prvi po soboti, sta dva izmed Jezusovih učencev potovala v vas, ki se imenuje Émavs in je šestdeset stadijev oddaljena od Jerúzalema. Pogovarjala sta se o vsem tem, kar se je zgodilo. In medtem ko sta se pogovarjala in razpravljala, se jima je približal sam Jezus in hodil z njima. Njune oči pa so bile zastrte, da ga nista spoznala. Rekel jima je: »O kakšnih rečeh se pogovarjata med potjo?« Žalostna sta obstala in eden izmed njiju, ki mu je bilo ime Kleópa, mu je odgovóril: »Si ti edini tujec v Jeruzalemu, ki ne ve, kaj se je tam zgodilo te dni?« »Kaj neki?« je rekel. Dejala sta: »To, kar se je zgodilo z Jezusom Nazaréčanom, ki je bil prerok, mogočen v dejanju in besedi pred Bogom in vsem ljudstvom; kako so ga naši véliki duhovniki in poglavarji dali obsoditi na smrt in križati. Mi pa smo upali, da je on tisti, ki bo rešil Izrael. Vrh vsega pa je danes že tretji dan, odkar se je to zgodilo. Vsi iz sebe smo tudi zaradi nekaterih žena iz naših vrst. Ko so bile zgodaj zjutraj pri grobu in niso našle njegovega telesa, so se vrnile in pripovedovale, da so celó videle, kako so se jim prikazali angeli, ki so povedali, da on živi. Nekateri od naših so šli h grobu in so našli vse takó, kakor so pripovedovale žene, njega pa niso videli.«

In on jima je rekel: »O nespametna in prepočasna v srcu, da bi verovala vse, kar so povedali preroki! Mar ni bilo potrebno, da je Mesija to pretrpél in šel v svojo slavo?« Tedaj je začel z Mojzesom in vsemi preroki ter jima razlagal, kar je napisano o njem v vseh Pismih. Medtem so se približali vasi, kamor so bili namenjeni. On pa se je delal, kakor da gre dalje. Silila sta ga in govorila: »Ostani z nama, kajti proti večeru gre in dan se je že nagnil.« In vstopil je, da bi ostal pri njiju. Ko je sédel z njima za mizo, je vzel kruh, ga blagoslôvil, razlomil in jima ga dal. Tedaj so se jima odprle oči in sta ga spoznala. On pa je izginil izpred njiju. In rekla sta drug drugemu: »Ali ni najino srce gorelo v nama, ko nama je po poti govóril in razlagal Pisma?« Še tisto uro sta vstala in se vrnila v Jeruzalem ter našla zbrane enajstére in tiste, ki so bili z njimi. Govorili so: »Gospod je res vstal in se prikazal Simonu.« Tudi onadva sta pripovedovala, kaj se je zgodilo na poti in kako sta ga prepoznala po lomljenju kruha.

Aktualno

Papeževa kateheza namenjena svetovnemu dnevu zemlje

Papež moli za Evropo – “Sem otrok luči ali otrok teme?”

Nova datuma Svetovnega srečanja družin in Svetovnega dneva mladih

Pastoralne spodbude za družine

Na Pastoralnem portalu spletne šmarnice: “Najlepša Marijina imena”

V pripravi na svetovno srečanje družin v Rimu 2022

Pastoralne spodbude za birmance in mlade

Video kateheza: Kaj pričakovati, ko pričakuješ birmo?

Mladi vsega sveta enoglasno iz karantene: “Hozana na višavah”

Pastoralne spodbude za odrasle

Prihodnjo sredo si boste lahko na našem portalu ogledali film o Božjem služabniku Alojzu Kozarju

Drugo video predavanje prof. dr. Mirana Špeliča: Spoznajte Didahe – Nauk dvanajstih apostolov (poleg predavanja objava vsebuje tudi obravnavano besedilo)

Iz Bioetičnega priročnika: Zarodek pod vprašajem

Kristusov križ je naše odrešenje

Kristus je hotel, da opravljamo velikonočno skrivnost

Kristus živi v svoji Cerkvi

Duhovno

Neposredni prenos svete maše

Molitveno bogoslužje za vsak dan

Razlaga Božje besede

Svetnik dneva

Litanije sv. Roka

Rožni venec sv. Roka

Molitev za zdravje

Molitev evropskih škofov

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na spletni strani Katoliške Cerkve najdete naslednje novosti:

Pridiga papeškega pridigarja p. Raniera Cantalamesse OFMCap z naslovom »Imam načrte blaginje in ne nesreče« na veliki petek 2020 v baziliki sv. Petra

Nagovor nj. em. kardinala Franca Rodeta ob veliki noči 2020

Velikonočno voščilo slovenskih škofov 2020

Velikonočno voščilo škofa Petra Štumpfa 2020

Velikonočna poslanica škofa Andreja Glavana 2020

Velikonočno voščilo nadškofa Alojzija Cvikla

Spomin na nadškofa msgr. Alojza Urana na TV Slovenija

Film o blaženem Alojziju Grozdetu na TV SLO 1

Protipotresna pobožnost ljubljanskih župnij

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Nova spletna stran za mlade www.skozivihar.si

Prost dostop do revij Mavrica, #najst in Magnificat

Najpogostejša vprašanja in odgovori za katoličane ob epidemiji COVID19

Izredna navodila slovenskih škofov za preprečevanje širjenja koronavirusa COVID-19: odpoved svetih maš do preklica

Kako prejemamo duhovno obhajilo

Duhovne spodbude katoliškim vernikom v času koronavirusa

Spremljanje svetih maš preko spleta, radia in televizije

Preprečevanje okužbe s koronavirusom SARS-CoV-2 ter dodatne informacije

Last Updated on Friday, 01 May 2020 17:37