27. NEDELJA med LETOM

36. OBLETNICA POSVETITVE CERKVE V PORTOROŽU

SREBRNA MAŠA p. MIOTA KEKIĆA

04. oktober - 11. oktober 2020

1mary_rosary-3Iz svetega evangelija po Mateju (Mt 21,33-43)

Tisti čas je Jezus rekel velikim duhovnikom in starešinam ljudstva:

»Poslušajte drugo priliko! Bil je hišni gospodar, ki je zasádil vinograd, ga obdal z ograjo, izkôpal v njem stiskalnico in sezidal stolp; in dal ga je v najem viničarjem ter odpotoval. Ko se je približal čas trgatve, je poslal svoje služabnike k viničarjem, da bi pobrali njegov pridelek. Viničarji pa so njegove služabnike zgrabili in enega pretepli, drugega ubili in spet drugega kamnáli. Nato je poslal druge služabnike, več kakor prej, in storili so z njimi prav tako. Nazadnje je poslal k njim svojega sina, rekoč:

›Mojega sina bodo spoštovali.‹

Ko pa so viničarji zagledali sina, so sami pri sebi rekli:

›Ta je dedič. Dajmo, ubijmo ga in se polastimo njegove dediščine!‹ Zgrabili so ga, vrgli iz vinograda in ubili.

Ko bo torej prišel gospodar vinograda, kaj bo stóril s temi viničarji?« Rekli so mu:

»Hudobneže bo kruto pokončal, vinograd pa dal v najem drugim viničarjem, ki mu bodo ob svojem času dajali pridelek.«

Jezus jim je rekel: »Ali niste nikoli brali v Pismih: ›Kamen, ki so ga zidarji zavrgli, je postal vogelni kamen. Gospod je to narédil in čudovito je v naših očeh.‹

Zato vam pravim: Vzelo se vam bo Božje kraljestvo in dalo ljudstvu, ki bo obrodilo njegove sadove.«

Kraljica svetega rožnega venca,

prosi za nas!