Župnija Portorož - Lucija

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Začetna stran
E-mail Print PDF

28. NEDELJA med LETOM

11. oktober - 18. oktober 2020

"VSI NA SVATBO BOŽJE LJUBEZNI"

Iz svetega evangelija po Mateju (Mt 22,1-14)

Tisti čas je Jezus spregovóril velikim duhovnikom in starešinam ljudstva v prilikah:

»Nebeško kraljestvo je podobno kralju, ki je prirédil svatbo svojemu sinu. Poslal je svoje služabnike, da skličejo povabljene na svatbo, vendar ti niso hoteli priti. Znova je poslal druge služabnike, rekoč:

›Povejte povabljenim: Glejte, pojedino sem pripravil. Moji voli in pitana teleta so zaklani in vse je pripravljeno; pridite na svatbo!‹

Ti pa se niso zmenili, temveč so odšli: eden na svojo njivo, drugi po svoji kupčiji; ostali pa so zgrabili njegove služabnike, jih sramotili in pobili. Kralj se je tedaj razjézil in poslal svojo vojsko, da so pobili tiste morilce in njihovo mesto požgali.

Nato je rekel svojim služabnikom:

›Svatba je pripravljena, toda povabljeni je niso bili vredni. Pojdite torej na križišča in povabite na svatbo, kogar koli najdete.‹ Služabniki so odšli na potí in zbrali vse, ki so jih našli, hudobne in dobre, in svatovska dvorana se je napolnila z gosti. Ko je kralj prišel pogledat goste, je opazil tam človeka, ki ni imel oblečenega svatovskega oblačila.

Dejal mu je:

›Prijatelj, kako si prišel sem, ko nimaš svatovskega oblačila?‹

Ta pa je molčal. Tedaj je kralj rekel strežnikom:

›Zvežite mu noge in roke in ga vrzíte ven v najglobljo temo. Tam bo jok in škripanje z zobmi.‹

Veliko je namreč poklicanih, a malo izvoljenih.«
Last Updated on Sunday, 11 October 2020 15:00