Župnija Portorož - Lucija

  • Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk
Začetna stran
E-pošta natisni PDF

3. POSTNA NEDELJA

07. marec - 14. marec 2021

BOŽJI TEMPELJ SMO TUDI MI


Pozorni bodimo na

»še posebne vrste post«

 Lep teden!

župnik Vinko

Iz svetega evangelija po Janezu (Jn 2,13-25)

Bližala se je judovska velika noč in Jezus je šel v Jeruzalem. V templju je našel prodajalce volov, ovc in golobov ter menjalce denarja, ki so sedeli tam. In iz vrvi je spletel bič ter vse izgnal iz templja z ovcami in voli vred. Menjalcem je raztresel denar in prevrnil mize, prodajalcem golobov pa rekel: »Spravite proč vse to in iz hiše mojega Očeta ne delajte tržnice!« Njegovi učenci so se spomnili, da je pisano: ›Gorečnost za tvojo hišo me použiva.‹ Judje so mu rekli: »Kakšno znamenje nam pokažeš, da smeš takó delati?« Jezus jim je odgovóril in rekel: »Podrite ta tempelj in v treh dneh ga bom postavil.« Judje so tedaj rekli: »Šestinštirideset let so zidali ta tempelj, ti pa ga boš postavil v treh dneh?« On pa je govóril o templju svojega telesa.

Ko je vstal od mrtvih, so se njegovi učenci spomnili, da je govóril o tem, in verovali so Pismu in besedi, ki jo je rekel Jezus. Ko je bil med praznikom pashe v Jeruzalemu, so mnogi začeli verovati v njegovo ime, ker so videli znamenja, ki jih je delal. Jezus pa se jim ni zaupal, ker je vse poznal in ker ni bilo treba, da bi mu kdo pričeval o človeku; sam je namreč vedel, kaj je v človeku.


Aktualno

Papež Frančišek za novega celjskega škofa imenoval Maksimilijana Matjaža

Papež Frančišek prispel v Irak

Slovenska filmska serija o desetih Božjih zapovedih Dekalog: uvodni video

Gradiva

Odrasli

Misli Benedikta XVI. ob tretji postni nedelji

Razdraženi Jezus

Kristusov križ – tolažba za slehernega

Kateheza o molitvi in Trojici: Jezus nas je odprl za odnos s Troedinim Bogom

Krvavi pot – trpljenje mučencev Cerkve

Papežev molitveni namen za marec 2021: Zakrament sprave

Video: Slovenska filmska serija o desetih Božjih zapovedih Dekalog: uvodni video

Gradivo za marčevsko sejo župnijskih pastoralnih svetov: Zakrament pokore

Beseda starejšim, bolnikom in njihovim prijateljem

Otroci

Jezus vabi – video-kateheza s s. Emo

 Lego križev pot – 5. postaja

 Družinski križev pot

 Lego križev pot – 4. postaja

 Mladi

#deliJezusa: Ali me slišiš v kriku bližnjih?

#deliJezusa: Dialog z Bogom

Molitev v sliki

Preudarnost

 Krize vere

Več prispevkov

Cerkev po svetu

Video-sporočilo papeža Frančiška pred obiskom Iraka

Papež: Potovanje v Irak je nov korak proti bratstvu

Irak: Prihodnost, ki jo je potrebno napisati onkraj razvalin vojn

Duhovno

Razlaga Božje besede

Svetnik dneva

Litanije sv. Roka

Rožni venec sv. Roka

Molitev za zdravje

Molitev evropskih škofov
Zadnjič posodobljeno Nedelja, 07 Marec 2021 15:00