Župnija Portorož - Lucija

  • Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk
Začetna stran
E-pošta natisni PDF

2. VELIKONOČNA
- BELA NEDELJA

NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA

11. apr. - 18. april 2021

VSTOPITI V NJEGOVE RANE =
ZRETI LJUBEZEN BREZ PRIMERE


Predragi!

Mostovi povedo nekaj o današnji nedelji, ki ji pravimo bela nedelja, ker so tisti, ki so bili krščeni na veliko noč, do te nedelje pri bogoslužju nosili krstno belo obleko, sv. Janez Pavel II. pa ji je – po priporočilu sv. Favstine in Jezusovem naročilu njej – dodal še praznik Božjega usmiljenja.

Zelo lep način, kako obhajamo praznik Božjega usmiljenja je praznovanje v družini. Letos, ko smo na zunaj omejeni, je to še posebno priporočljivo (sem pozabil napisati v Mostove!!!): Večkrat se med dnevom poglejmo z usmiljenimi, odpuščajočimi in povsem novimi očmi. Poskušajte in boste videli, kakšen praznik je to. Če bi to naredili v vseh družinah, ne bi bilo slišati o raznih težavah v družinah…

Bom še posebno molil v ta namen (in priporočal tistim, ki bodo prišli molit v Lucijjo).

Od ponedeljka naprej smo spet lahko pri maši, seveda še vedno v omejenem številu.

V neomejenem številu (ker prihajamo posamično ali kot družine) pa je zelo spodbudno, da prihajamo na obisk k Jezusu v cerkev (portoroška je vedno odprta).

Lep pozdrav!

župnik Vinko


V portoroški cerkvi še vedno na ogled križev pot etiopskega umetnika Solomon-a Fisseha.

Ob ogledu molimo za mir v Etiopiji in darujmo za tam preiskušene brate.

Življenjepis

Še več njegovih slik na facebook profilu: Solomon Fisseha


Knjiga Dnevnik svete Favstine

je najboljši vir, da izvemo, kje ima izvor praznik Božjega usmiljenja, zaupanje usmiljenemu Jezusu…

Močno branje.

župnik Vinko

Iz svetega evangelija po Janezu (Jn 20,19-31)

Pod noč tistega dne, prvega v tednu, ko so bila vrata tam, kjer so se učenci zadrževali, iz strahu pred Judi zaklenjena, je prišel Jezus, stopil mednje in jim rekel: »Mir vam bodi!« In ko je to rekel, jim je pokazal roke in stran. Učenci so se razveselili, ko so videli Gospoda. Tedaj jim je Jezus spet rekel: »Mir vam bodi! Kakor je Oče mene poslal, tudi jaz vas pošiljam.« In ko je to izrekel, je dihnil vanje in jim dejal: »Prejmite Svetega Duha! Katerim grehe odpustite, so jim odpuščeni; katerim jih zadržite, so jim zadržani.«

Tomaža, enega izmed dvanajstérih, ki se je imenoval Dvojček, pa ni bilo med njimi, ko je prišel Jezus. Drugi učenci so mu torej pripovedovali: »Gospoda smo videli.« On pa jim je rekel: »Če ne vidim na njegovih rokah rane od žebljev in ne vtaknem prsta v rane od žebljev in ne položim roke v njegovo stran, nikakor ne bom veroval.«

Čez osem dni so bili njegovi učenci spet notri in Tomaž z njimi. Jezus je prišel pri zaprtih vratih, stopil mednje in jim rekel: »Mir vam bodi!« Potem je rekel Tomažu: »Polôži svoj prst sèm in poglej moje roke! Daj svojo roko in jo polôži v mojo stran in ne bodi neveren, ampak veren.« Tomaž mu je odgovóril in rekel: »Moj Gospod in moj Bog!« Jezus mu je rekel: »Ker si me videl, veruješ? Blagor tistim, ki niso videli, pa verujejo!« Jezus je vpričo svojih učencev stóril še veliko drugih znamenj, ki niso zapisana v tej knjigi; ta pa so zapisana, da bi vi verovali, da je Jezus Mesija, Božji Sin, in da bi s tem, da vérujete, imeli življenje v njegovem imenu.


Aktualno

Premiera druge epizode serije Dekalog v petek, 9. aprila, na Portalu Pridi in poglej

Sveti oče o nočnih adoracijah v mladosti in spovednikovem zgledu

Povezani preko telefona: Pogovor, ki starejšim polepša dan

Papežev molitveni namen za april : Temeljne človekove pravice

Gradiva

Odrasli

Misli Benedikta XVI. za Belo nedeljo, nedeljo Božjega usmiljenja

Papež pri katehezi: Svetniki nam pomagajo pri Bogu doseči milost

Starodavni pisatelj o duhovni Veliki noči

Maziljeni s Svetim Duhom

Gospod vse dela novo!

Mladi

Papež Frančišek mladim: Boga žeja po vas

Nov oratorijski projekt: YouTube kanal IZVIR

Molitev v sliki

Povej nam, Marija

Ne boj se

Ni strohnel v črni zemlji … Vstal je …

Več prispevkov

Cerkev po svetu

Papež: Oblikovati prihodnost, kjer finance služijo skupnemu dobremu

Ob slovesu Hansa Künga: Bil je kritičen, a človek dialoga

Parolin: Cerkev naj bo enotna v verodostojnem pričevanju evangelija v svetu

Duhovno

Razlaga Božje besede

Svetnik dneva

Litanije sv. Roka

Rožni venec sv. Roka

Molitev za zdravje

Molitev evropskih škofov


Zadnjič posodobljeno Nedelja, 11 April 2021 16:03