Začetna stran Obvestila obvestila - 22. maj - 29. maj 2011

22. maj - 29. maj 2011

• ŠMARNICE so vsak večer ob 19.00 v Luciji in ob 18.00 v Portorožu. Letos beremo šmarnice Tanje Mlakar: Srnjaček... požar in dobra dela. Šmarnično branje v razgibanem in razumljivem jeziku približa pomen sočutja, pomoči in dobrih del, s katerimi lahko vsak izmed nas prispeva svoj kamenček v mozaik dobrote. Prvoobhajanci imajo šmarnice kot del priprave na prvo sv. obhajilo.

• PRAZNIK PRVEGA SVETEGA OBHAJILA je znamenje Božje ljubezni do vsakega človeka. Vsem prvoobhajancem želim, da bi se radi in z veseljem srečevali z živim Jezusom. On je resnični prijatelj, ki človeka nikoli ne zapusti.

• 444. LET POSVETITVE CERKVE SV. ANTONA in blagoslov relikvij bl. Grozdeta je je danes 22. maja ob 16.00 pri sv. Antonu. Po sv. maši je akademija in druženje. Vabljeni!

• KONCERT IN OSEBNO PRIČEVANJE BORUTA SKOČIRJA je v torek 24. maja ob 20.00 v atriju ŠC Jadro Koper (pri sv. Ani). Borut piše sodobne duhovne avtorske pesmi in je letos posnel CD z naslovom “Naj te spoznajo”. Pred koncertom bo ob 19.00 študentska maša v cerkvi sv. Ane v Kopru. Lepo povabljeni!

• SVETA MAŠA NA LUCANU pri kapelici Rože skrivnostne je v nedeljo 29. maja ob 19.00. Tam bodo tudi šmarnice. Vabljeni!

• ŽPS ima skupno srečanje v ponedeljek 30. maja ob 20.00 v veroučnih prostorih v Portorožu. Vabilo sledi po pošti!

• ZAHVALNO ROMANJE OTROK NA SVETO GORO je v soboto 4. junija. Povabljeni vsi otroci, še zlasti prvoobhajanci in njihovi starši. Naj bo to lepa zahvala Bogu in Mariji. Prijave sprejemamo za avtobusni prevoz.

• GOD BLAŽENEGA ALOJZIJA GROZDETA obhajamo v petek 27. maja. Ta dan je tudi slovesni prenost njegovih relikvij iz Šentruperta v cerkev na Zaplazu. Glavna slovesnost je v soboto 28. maja ob 10.00 na Zaplazu.

• SEMINAR ZA IZLITJE SVETEGA DUHA traja od petka 13. maja do petka 17. junija v cerkvi Šmarje pri Kopru. Prične se s sveto mašo ob 19.00. Vabi molitveno občestvo Prenove v Duhu Šmarje!

• ROMANJE NA POLJSKO po poteh papeža Janeza Pavla II k Božjemu Usmiljenju in Čenstohovo je od 4. do 10. julija 2011. Cena je 290 €. Prijave sprejemamo v župnišču! Ob prijavi vplačaš 100 € ankontacije. Je še nekaj prostih mest. Podroben program dobite zraven ozanil.

• ROMANJE V GRČIJO po Pavlovih stopinjah je od 23. do 31. avgusta 2011. Cena je 519 €. Odhod je z ladjo iz Benetk, povratek v sredo 31. po republikah nekdanje Jugoslavije. Ob prijavi vplačaš akontacijo 100 €.