Župnija Portorož - Lucija

  • Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk
Začetna stran
E-pošta natisni PDF

10. NEDELJA med LETOM

06. junij - 13. junij 2021

Z IZPOLNJEVANJEM BOŽJE VOLJE

POSTAJAMO BOŽJA DRUŽINA

"Kdor izpolnjuje Božjo voljo,

ta je moj brat, sestra in mati."

(Mr 3, 20-35)


Iz svetega evangelija po Marku (Mr 3,20-35)

Tisti čas je Jezus prišel s svojimi učenci v hišo. Spet se je zbrala množica, tako da še jesti niso utegnili. Ko so njegovi sorodniki to izvedeli, so šli na pot, da bi ga na silo odvedli, kajti govorili so, da ni priseben. Pismouki, ki so prišli iz Jeruzalema, so govorili: »Beelzebúl ga je obsédel in s poglavarjem hudih duhov izganja hude duhove.« Tedaj jih je poklical k sebi in jim v prispodobah govóril: »Kako more satan izganjati satana? Če je kraljestvo samo proti sebi razdeljeno, takšno kraljestvo ne more obstati. Če je hiša sama proti sebi razdeljena, takšna hiša ne more obstati. Če se torej satan vzdigne sam proti sebi in se razdeli, ne more obstati, ampak je konec z njim. Nihče ne more vdreti v hišo močnega in mu izropati premoženja, če močnega prej ne zveže; šele tedaj bo izropal njegovo hišo.

Resnično, povem vam: Človeškim sinovom bo vse odpuščeno, grehi in kletve, kolikor jih bodo izrekli. Kdor pa preklinja Svetega Duha, vekomaj ne bo dosegel odpuščanja, ampak ga bo greh večno bremeníl.« To je povedal, ker so govorili: »Nečisti duh ga je obsédel.«

Tedaj so prišli njegova mati in njegovi bratje. Stali so zunaj, poslali ponj in ga poklicali. Okrog njega je sedela množica in so mu rekli: »Glej, tvoja mati, tvoji bratje in tvoje sestre so zunaj in te želijo.« Odgovóril jim je: »Kdo je moja mati in kdo so moji bratje?« In ozrl se je po tistih, ki so sedeli okrog njega, in rekel: »Glejte, to so moja mati in moji bratje! Kdor namreč izpolnjuje Božjo voljo, ta je moj brat, sestra in mati.«


Aktualno

Angel Gospodov, nedelja, 6. junij 2021

Papežev video namen za junij 2021: Lepota poročenosti

Nadškof Cvikl na večeru slovenskih krščanskih izročil na Brezjah

Odprtje razstave Cistercijani v mojem kraju

Škofovsko posvečenje msgr. Maksimilijana Matjaža na nedeljo Svete Trojice

Odrasli

Papež Frančišek: Sveti Duh iz nas naredi nove stvaritve, kot je to storil tisti dan z apostoli

Škofovska sinoda se oktobra začenja v krajevnih Cerkvah

Grech: Sinoda se spreminja, da bi dala prostor Božjemu ljudstvu

Nasveti Svetega Duha: Živi sedanjost, išči celoto, postavi Boga pred svoj jaz

Papež: Po pandemiji potrebujemo celostno ekologijo

Frančišek potrdil mučeništvo perujske redovnice Aguchite

Goreči grm: Pogovor s Katjo Ban

Skrivnosti Vatikanskih muzejev: Faraoni na dvoru papežev

Otroci

Ne skrivajmo se … O Svetem Duhu s s. Emo

Molitev v sliki

Pomagaj mi, Marija, ti

Pridi, pridi, Sveti Duh

Več prispevkov

Cerkev po svetu

Papež vatikanskim medijem: Bodite funkcionalni in ustvarjalni, da bi prišli do ljudi

Duhovno

Razlaga Božje besede

Svetnik dneva

Litanije sv. Roka

Rožni venec sv. Roka

Molitev za zdravje

Molitev evropskih škofov
Zadnjič posodobljeno Nedelja, 06 Junij 2021 15:48