Župnija Portorož - Lucija

  • Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk
Začetna stran
E-pošta natisni PDF


                 

30. NEDELJA med LETOM

23. - 30. oktober 2022

PRED PONIŽNIM SRCEM

BOG POPOLNOMA ODPRE SVOJE SRCE

 Koncert duhovne glasbe - Zbor Lavanda iz Novigrada 

Koncert duhovne glasbe - Alan Hržica

         


      
Dragi oče Franc!                                                        


Bog Vam povrni,

da ste dali svoj odločilni prispevek za ustanovitev župnije Portorož - sv. Lucija

da ste se odrekli polovici župnije, da je lahko zaživela nova župnija sv. Lucija

da ste zgradili novo cerkev v Portorožu

da ste poskrbeli za vrnitev cerkve sv. Bernardina

da ste sprejeli v Portorož Marijo Devico ubogih

da ste živeli in dajali življenje za nas 40 let

da ste gradili med nami živo občestvo Cerkve

da ste spremljali na poti k duhovništvu dva župljana

Iz svetega evangelija po Luku (Lk 13,10-17)


Jezus je učil v neki shodnici v soboto. In glej, bila je tam žena, ki je bila bolna osemnajst let; bila je sključena in se ni prav nič mogla vzravnati. Ko jo je Jezus videl, jo je poklical in rekel: »Žena, rešena si svoje bolezni!« In položil je nanjo roke in takoj se je vzravnala in slavila Boga.

Oglasil se je pa predstojnik shodnice, nejevoljen, da jo je Jezus ozdravil v soboto, in je govoril množici: »Šest dni je, v katerih je treba delati; ob teh torej prihajajte in se dajajte ozdravljati, ne pa sobotni dan.« Gospod pa mu je odgovoril: »Hinavci, ali ne odvezuje vsak izmed vas v soboto svojega vola ali osla od jasli in ga žene napajat? Te Abrahamove hčere, ki jo je satan imel zvezano, čujte, osemnajst let, pa ni bilo treba rešiti te vezi sobotni dan?« In ko je to govoril, je bilo vse njegove nasprotnike sram, vsa množica pa se je veselila vseh veličastnih del, ki jih je storil.


Aktualno

Katoliška cerkev v Sloveniji

Katoliška mladina

Radio Ognjišče

TV Exodus

Hozana.si - Božja beseda za vsak dan


Zadnjič posodobljeno Ponedeljek, 24 Oktober 2022 00:52