Začetna stran Notizie obvestila - 11. september - 18. september 2011

11. september - 18. september 2011

• ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA je v Luciji vsak četrtek od 18.00 ure dalje in v Portorožu vsako soboto po večerni sv. maši ob18.30 do 19.30. Vabljeni k živemu Jezusu s prošnjo za obnovitev naših družin in Cerkve.

• PRISPEVEK ZA VEROUK (učbenik, delovni zvezek, Mavrica ali Ognjišče ter ostali pripomočki) znašajo za prvega otroka 25 €, kdor ima knjigo 20 €, drugi in tretji otrok po 10 €.

• MAVRICA otroška revija - v vsak slovenski dom. Zlasti priporočamo staršem, kjer imajo majhne otroke. Celoletna naročnina je 29 €.

• ŽPS ima sejo v ponedeljek 12. septembra ob 20.00 v Portorožu. Vabilo sledi po pošti.

• MOLITEV ZA SVETOST DUHOVNIKOV IN GRADNJO NOVE CERKVE pred izpostavljenim Najsvetejšim je v torek 13. septembra od 17.00 ure dalje v Portoroški cerkvi. Vabljeni!

• 30. STIČNA MLADIH je v soboto 17. septembra - “Ne bi me iskal, če me ne bi že našel”. Ob letošnji jubilejni Stični, lepo povabljeni mladi, obeta se zanimiv program. Iz obale je organiziral skupni avtobusni prevoz. Mladi povabite drug drugega na festival mladostne vere.

• KATEHETSKI ZBOR ima skupno srečanje v nedeljo 18. septembra ob 19.00 v Portorožu. Vabljeni!

• TEČAJ ALFA je priložnost za vsakogar, da odkriva krščansko vero in sklepa nova prijateljstva ter je sproščen, dinamičen in neobvezujoč.Vabljeni vsi, ki se želite podati na to pot in storiti nekaj velikega zase! Tečaj se prične 30.9. ob 19.30 v Portorožu.

• KATEHETSKO PASTORALNA ŠOLA izvaja program za versko izobraževanje in celostno oblikovanje vseh kristjanov, ki si to želijo. Inofromativni dan je v soboto 24. septembra ob 17.00 v Škofijski gimnaziji v Vipavi.

• PRAVIČNOST V LJUBEZNI - pastoralno leto 2011/12. Leto socialne pravičnosti je torej tudi leto pravičnosti v ljubezni do vseh vernikov, družin in različnih duhovnih skupnosti in gibanj, katerih cilj je, “da pomagajo učencem Jezusa Kristusa izpolnjevati njihovo laiško poslanstvo v svetu in v sami Cerkvi”, ter gojiti globoke temeljne razsežnosti krščanskega življenja.