Začetna stran Notizie obvestila - 20. januar – 27. januar 2013

20. januar – 27. januar 2013

· STARŠI PRVOOBHAJANCEV imajo skupno srečanje v ponedeljek 21. 1. ob 17.00 v Portorožu. Vabljeni!

· MOLITVENA OSMINA ZA EDINOST KRISTJANOV se je pričela v petek 18. 1. Cerkev nas vabi, da se vprašamo: »Kaj Bog hoče od nas?«.

· OKROGLA MIZA o »ekumenskih odnosih med katoliško Cerkvijo in Srbsko pravoslavno Cerkvijo«, bo v ponedeljek 21. 1. ob 19.00 v Kopru pri Sv. Marku. Sodelovali bodo g. Bogdan Vidmar, mag. Franc Šenk in protojerej g. Tomo Ćirković. Vabi klub krščanskih izobražencev.

· MOLITEV ZA DOMOVINO V preteklem tednu je nadškof Stres pozval vse verne k molitvi za domovino. Zato na poseben način vabljeni k molitvi rožnega venca vsak dan pol ure pred sv. mašo. Posebej bomo molili v ta namen v četrtek 24. 1. ob 18.00 v Luciji pred izpostavljenim Najsvetejšim.

· MESEC VERSKEGA TISKA in teden knjige nas spodbujata, da kot kristjani poskrbimo za svojo versko izobrazbo in kulturo srca. V tem tednu vse katoliške založbe in knjigarne z verskim tiskom ponujajo 20 % popust.

· BESEDNO BOGOSLUŽJE S SVETIM OBHAJILOM je v petek 25. 1. ob 19.00 v Lucijski cerkvi.

· ŠOLA ZA STARŠE s predavateljem Sebastjanom Kristovičem je v petek 25. 1. ob 20.00 v Portorožu. Spregovoril bo o zasvojenosti z računalnikom in televizijo ter vplivu le-tega na razvoj otroka oz. mladostnika: vzroki in odprava le-teh. Vabljeni!

· NEDELJO SVETAGA PISMA v letu vere obhajamo 27. 1. V Svetem pismu je vera predstavljena kot: »Če ne boste verovali, ne boste obstali.« (Iz 7,9). Življenje izpričuje, da je ta trditev še kako resnična.

· KATEHUMENAT – uvajanje odraslih v bogastvo vere. Povabite vaše sosede in znance, da spoznajo bogastvo vere. Potrebno je, da se kandidati zglasijo pri župniku. V kolikor bo več kandidatov, bo katehumenat v Portorožu.

· SMUČANJE V ZONKOLANU je v soboto 26. 1. Cena smučarske karte je 22 €, Prevoz 10 €. Prijave sprejema gdč. Suzana Savec. Ob prijavi plačaš akontacijo 10 €. Odhod avtobusa iz AP Portorož je ob 5.45, nato gre v Lucijo – AP pod mostom.

· ŽPS ima skupno srečanje v ponedeljek 28. 1. ob 20.00 v Portorožu. Vabljeni!

· BLAGOSLOV DOMOV IN DRUŽIN Kdor želi, da ga obiščem in pri tem blagoslovim družino in stanovanje, naj mi to sporoči, da se dogovorimo za datum in uro. Blagoslavljal bom ves mesec januar.

· OBNOVITEV NAROČNINE ZA VERSKI TISK Poleg oznanil je tudi naročilnica za verski tisk. To izpolnite in jo do konca januarja vrnite župniku.

· ROMANJE 2013: Severna Italija in Švica: od 29. julija do 2. avgusta 2013. Cena je 439 €. Ob prijavi vplačaš kavcijo 100 €. Program dobite na listih poleg oznanil.