Začetna stran Notizie obvestila 26. september - 3. oktober 2010

26. september - 3. oktober 2010

• PREDSTAVITEV PRVOOBHAJANCEV nas vabi, da za naše prvoobhajance in njihove družine v letu priprave molimo in jih podpiramo s svojim zgledom in spodbudo.
  • SLOMŠKOVA NEDELJA je današnja 26. septembra. V tridnevnici smo razmišljali o njegovih besedah: “Kdor ubogim daruje, Bogu posojuje.” Naj nas te njegove besede spremljajo v letu dobrodelnosti in solidarnosti.
  • SREČANJE STREŽNIKOV obalnega področja je danes popoldne 26. septembra ob 15.00 uri v Ankaranu.
  • DRAMSKI KROŽEK Veroučenci vsi, ki bi želeli sodelovati pri igricah, se oglasite danes 26. 9. po sv. maši v avli Portoroške cerkve pri gdč. Heidi
  • SREČANJE BIRMANCEV IN NJIHOVIH STARŠEV S ŠKOFOM je v četrtek 30. septembra ob 18.30 v župnijski cerkvi v Bertokih. Tam boste po sveti maši zvedeli, kakšen bo potek sv. birme v nedeljo 3. oktobra.
  • 100. LETNICA ROJSTVA ŠKOFA JANEZA JENKA, prvega škofa obnovljene in povečanje koprske škofije bo v soboto 2. oktobra v Koprski stolnici. Ob 9.00 je slovesna sveta maša s somaševanjem škofov in duhovnikov. Škof Metod zelo priporoča, da se verniki te sv. maše v večjem številu udeležite.
  • PRVI PETEK IN PRVA SOBOTA vabita k češčenju Srca Jezusa in Marije. Obisk bolnih in ostarelih je v petek dopoldne. Sv. maša v domu ostarelih je v soboto popoldne ob 16.00. Priložnost za spoved je vsak dan pred mašo.
  • PRAZNIK POTRDITVE V VERI za 6 mladih iz naše župnije bo v nedeljo 3. oktobra ob 11.00 v Bertokih. Molimo zanje!
  • VEČNE ZAOBLJUBE BR. FRANCA SVETLIČIČ, MINORITA so v nedeljo 3. oktobra, na predvečer goda sv. Frančiška, ob 17.00 v minoritski cerkvi sv. Frančiška v Piranu. Vabljeni!
  • PRAZNIK ROŽNOVENSKE MATERE BOŽJE bomo letos obhajali v nedeljo 10. oktobra. Nanj se bomo pripravili s 24 urnim češčenjem Najsvetejšega. Češčenje bomo začeli v soboto 9. septembra po večerni sv. maši in ga zaključili v nedeljo 10. seštembra z večerno sv. mašo. Že sedaj vabljeni, da boste ob Jezusu pod podobo kruha preživeli nekaj minut ali uro.
  • ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA je v Luciji vsak četrtek od 18.00 ure dalje in v Portorožu vsako soboto po večerni sv. maši od 18.30 do 19.30. Vabljeni k živemu Jezusu s prošnjo za obnovitev naših družin in Cerkve.
  • KATEHETSKO PASTORALNA ŠOLA - izvaja programe za versko izobraževanje in celostno oblikovanje oznanjevalcev. V tem letu je možnost tudi biblična smer v Vipavi. Informativni dan je v soboto 25. septembra ob 16.00 katehetska smer, ob 17.00 biblična smer v prostorih Škofijske gimnazije v Vipavi. Začetek za 1. letnik je v soboto 9. oktobra v Postojni. Informacije daje s. Tatjana Car na tel. 031 679 764 ali e-pošta: Questo indirizzo e-mail è protetto dallo spam bot. Abilita Javascript per vederlo. .
Ultimo aggiornamento Lunedì 27 Settembre 2010 20:19