4. NEDELJA med LETOM

JEZUSOVO DAROVANJE - SVEČNICA

ALI TUDI JAZ IZLOČIM JEZUSA IZ ŽIVLJENJA?

21 Začel jim je govoriti: »Danes se je to pismo izpolnilo, kakor ste slišali.« 22 Vsi so mu pritrjevali in so se čudili besedam milosti, ki so prihajale iz njegovih ust – pa so govorili: »Ali ni to Jožefov sin?« 23 Rekel jim je: »Kajpada mi boste povedali ta pregovor: ‚Zdravnik, ozdravi sam sebe!‘ Kar smo slišali, da si storil v Kafarnaumu, stôri tudi tukaj v svojem kraju!« 24 Rekel pa je: »Resnično, povem vam: Nobenega preroka v njegovem kraju ne sprejmejo. 25 V resnici pa vam povem: Mnogo vdov je bilo v Izraelu v Elijevih dnevih, ko se je nebo zaprlo za tri leta in šest mesecev in je nastala velika lakota po vsej deželi: 26 pa k nobeni izmed njih ni bil Elija poslan razen k vdovi v Sarepto na Sidonskem. 27 In mnogo gobavih je bilo v Izraelu ob času preroka Elizeja, pa nobeden izmed njih ni bil očiščen razen Naamana, ki je bil Sirec.« 28 Ko so to slišali, so se vsi v shodnici razsrdili. 29 Vstali so, ga vrgli iz mesta in odvedli na rob hriba, na katerem je bilo njihovo mesto sezidano, da bi ga pahnili v prepad. 30 Toda on je šel po sredi med njimi – in je odhajal.

(Lk 4,21-30)

Zadnjič posodobljeno Nedelja, 31 Januar 2016 15:46