9. NEDELJA med letom 2016

PRAZNIK PRVEGA SVETEGA OBHAJILA v ŽUPNIJI

Z VERO STOTNIKA in PRVOOBHAJANCEV K JEZUSU

Iz svetega evangelija po Luku (Lk 7,1-10)

1 Ko je končal svoje besede pred poslušajočim ljudstvom, je šel v Kafarnaum.

2 Pri nekem stotniku je bil na smrt bolan služabnik, ki mu je bil zelo drag.

3 Ko je slišal o Jezusu, je poslal k njemu judovske starešine s prošnjo, da bi prišel in njegovega služabnika ozdravil.

4 Ti so prišli k Jezusu in ga lepo prosili, govoreč: »Vreden je, da mu to storiš; 5 rad ima namreč naš narod in shodnico nam je sezidal.«

6 Jezus je šel z njimi. Ko pa že ni bil več daleč od hiše, je stotnik poslal k njemu prijatelje in mu sporočil: »Gospod, ne trudi se; zakaj nisem vreden, da prideš pod mojo streho.

7 Zato se tudi nisem imel za vrednega, da bi šel k tebi, ampak reci le besedo, in moj služabnik bo ozdravljen.

8 Zakaj tudi jaz, ki sem postavljen pod oblast in imam vojake pod seboj, pravim temu: ‚Pojdi‘ in gre, in drugem: ‚Pridi‘ in pride; in svojemu služabniku: ‚Stori to‘ in storí.«

9 Ko je Jezus to slišal, se je začudil; in se je obrnil ter množici, ki ga je spremljala, rekel: »Resnično, povem vam, še v Izraelu nisem našel tolike vere.«

10 In ko so se poslanci vrnili domov, so služabnika, ki je bil bolan, našli zdravega.

Zadnjič posodobljeno Nedelja, 29 Maj 2016 14:53