9. NEDELJA med letom 2016

PRAZNIK PRVEGA SVETEGA OBHAJILA v ŽUPNIJI

Z VERO STOTNIKA in PRVOOBHAJANCEV K JEZUSU

Iz svetega evangelija po Luku (Lk 7,1-10)

1 Ko je končal svoje besede pred poslušajočim ljudstvom, je šel v Kafarnaum.

2 Pri nekem stotniku je bil na smrt bolan služabnik, ki mu je bil zelo drag.

3 Ko je slišal o Jezusu, je poslal k njemu judovske starešine s prošnjo, da bi prišel in njegovega služabnika ozdravil.

4 Ti so prišli k Jezusu in ga lepo prosili, govoreč: »Vreden je, da mu to storiš; 5 rad ima namreč naš narod in shodnico nam je sezidal.«

6 Jezus je šel z njimi. Ko pa že ni bil več daleč od hiše, je stotnik poslal k njemu prijatelje in mu sporočil: »Gospod, ne trudi se; zakaj nisem vreden, da prideš pod mojo streho.

7 Zato se tudi nisem imel za vrednega, da bi šel k tebi, ampak reci le besedo, in moj služabnik bo ozdravljen.

8 Zakaj tudi jaz, ki sem postavljen pod oblast in imam vojake pod seboj, pravim temu: ‚Pojdi‘ in gre, in drugem: ‚Pridi‘ in pride; in svojemu služabniku: ‚Stori to‘ in storí.«

9 Ko je Jezus to slišal, se je začudil; in se je obrnil ter množici, ki ga je spremljala, rekel: »Resnično, povem vam, še v Izraelu nisem našel tolike vere.«

10 In ko so se poslanci vrnili domov, so služabnika, ki je bil bolan, našli zdravega.

Zuletzt aktualisiert am Sonntag, den 29. Mai 2016 um 14:53 Uhr