Župnija Portorož - Lucija

  • Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk
Začetna stran
E-pošta natisni PDF

3. NEDELJA med LETOM

SMO ŽE ZAGLEDALI VELIKO LUČ - JEZUSA?

Iz svetega evangelija po Mateju (Mt 4,12-23 ali 4,12-17)

12 Ko pa je slišal, da so Janeza vrgli v ječo, se je umaknil v Galilejo. 13 In zapustil je Nazaret in prišel v Kafarnaum, ki je ob morju, v Zabulonovi in Neftalijevi pokrajini, in se je tam nastanil. 14 Tako se je spolnilo, kar je bilo povedano po preroku Izaiju, ki pravi:
15 ‚Zemlja Zabulonova in zemlja Neftalijeva,
ob potu k morju, onkraj Jordana,
poganska Galileja,
16 ljudstvo, ki je sedelo v temi,
je zagledalo veliko luč;
in njim, ki so sedeli v deželi smrtne sence,
je luč zasvetila.‘ 17 Od tedaj je začel Jezus oznanjati in opominjati: »Spreobrnite se, zakaj nebeško kraljestvo se je približalo.« 18 Ko pa je hodil ob Galilejskem morju, je zagledal dva brata: Simona, z imenom Peter, in njegovega brata Andreja, ko sta mrežo metala v morje; bila sta namreč ribiča. 19 Reče jima: »Hodíta za menoj in napravil vaju bom za ribiča ljudi.« 20 In takoj sta mreže popustila in šla za njim. 21 In ko je od tam šel dalje, je videl druga dva brata: Jakoba, Zebedejevega sina, in njegovega brata Janeza, ko sta z očetom Zebedejem v čolnu popravljala mreže, in ju je poklical. 22 In ta dva sta čoln in očeta takoj zapustila in šla za njim. 23 In Jezus je hodil po vsej Galileji, učil po njih shodnicah in oznanjal evangelij kraljestva; in ozdravljal je vsakršno bolezen in vsakršno slabost med ljudstvom.
Zadnjič posodobljeno Nedelja, 22 Januar 2017 16:34