Župnija Portorož - Lucija

  • Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk
Začetna stran
E-pošta natisni PDF

7. NEDELJA med LETOM

LJUBEZEN DO SOVRAŽNIKOV - BISER JEZUSOVEGA NAUKA

Iz svetega evangelija po Mateju (Mt 5,38-48)


38 Slišali ste, da je bilo rečeno: ‚Oko za oko in zob za zob.‘ 39 Jaz pa vam pravim, da se hudobnežu ne upirajte; marveč, ako te kdo bije po desnem licu, mu nastavi še drugo; 40 in kdor hoče s teboj začeti pravdo in ti vzeti suknjo, mu pusti še plašč; 41 in kdor te prisili eno miljo daleč, pojdi z njim dve. 42 Kdor te prosi, mu daj; in kdor si hoče od tebe sposoditi, se ne obračaj od njega. 43 Slišali ste, da je bilo rečeno: ‚Ljubi svojega bližnjega in sovraži svojega sovražnika!‘ 44 Jaz pa vam pravim: Ljubite svoje sovražnike in molite za tiste, ki vas preganjajo, 45 da boste otroci vašega Očeta, ki je v nebesih. Zakaj on veleva svojemu soncu, da vzhaja nad hudobnimi in dobrimi, ter pošilja dež pravičnim in krivičnim. 46 Če namreč ljubite tiste, ki vas ljubijo, kakšno zasluženje imate? Ali ne delajo tega tudi cestninarji? 47 In če pozdravljate le svoje brate, kaj delate posebnega? Ali ne delajo tega tudi pogani? 48 Bodite torej popolni, kakor je popoln vaš nebeški Oče.Zadnjič posodobljeno Ponedeljek, 20 Februar 2017 15:46