Začetna stran Bekanntmachung obvestila - 6. marec - 13. marec 2011

6. marec - 13. marec 2011

+ 8 - PETKOVI VEČERI Program je na zadnji strani. Vabljeni!

BESEDA ŽIVLJENJA bo v ponedeljek 7. marca po večerni sv. maši v Luciji. Vabeljeni!

PEPELNICA in obred pepelenja zaznamujeta začetek 40 dnevnega postnega časa. Obred pepelenja bo v sredo 9. marca pri sv. maši v Luciji ob 8.00 in v Portorožu ob 18.00. Poleg tega pa bo tudi na 1. postno nedeljo 13. marca po sveti maši.

POSTNA POSTAVA Strogi post je na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se lahko le enkrat do sitega najemo in zdržimo mesnih jedi. Samo zdržek mesa pa je na vse petke v letu.

40 DNI BREZ ALKOHOLA - solidarnost z vsemi, ki trpijo zaradi posledic prekomernega uživanja alkohola.

SVETA URA - URA BOŽJEGA USMILJENJA bo vsak petek postnega časa ob 15.00 v Lucijski cerkvi. V pripravi na beatifikacijo božjega služabnika Janeza Pavla II., naj bo to naša duhovna priprava.

KRIŽEV POT v postnem času bo vsak petek ob 15.00 v Luciji in v Portorožu 17.45. V Luciji vsako nedeljo po italjanski sv. maši in Portorožu pred sv. mašo ob 10.45.

1. POSTNA - 13. marca. S to nedeljo bomo začeli pot telesnih in duhovnih del usmiljenja. Pred in med sv. mašo ob 11.00 sodelujejo birmanci.

MOLITEV PRED NAJSVETEJŠIM 13. marca je v Portorožu ob 17.00. Molimo za svetost duhovnikov, gradnjo nove cerkve in duhovno prenovo. Vabljeni.

UVAJANJE ODRASLIH V BOGASTVO VERE - KATEHUMENAT pričetek je v soboto 12. marca ob 19.00 v veroučni šoli v Kopru. Vsak kandidat se mora najprej zglasiti pri domačem župniku.

ROMANJE NA POLJSKO po poteh papeža Janeza Pavla II k Božjemu Usmiljenju in Čenstohovo je od 4. do 10. julija 2011. Cena je 290 €. Prijave sprejemamo v župnišču! Med potjo se bomo ustavili na Slovaškem.

ROMANJE V GRČIJO po Pavlovih stopinjah je od 23. do 31. avgusta 2011. Cena je 519 €. Program dobite zaraven oznanil. Prijave sprejemamo v župnišču do Velike noči. Ob prijavi vplačaš akontacijo 100 €. Ostalo na obroke.

Zuletzt aktualisiert am Montag, den 07. März 2011 um 10:16 Uhr