Začetna stran Obvestila obvestila - 10. april - 17. april 2011

10. april - 17. april 2011

• BESEDA ŽIVLJENJA je v ponedeljek 11. aprila po večerni sv. maši v Lucijski cerkvi. Vabljeni!

• ČEŠČENJE NAJSTVETEJŠEGA 13. aprila po sv. maši v Luciji od 8.30 do 9.30. Molimo za gradnjo nove cerkve in svetost duhovnikov. Vabljeni!

• + 8 - POSTNI VEČERI 15. 04. ob 19.45. Tema večera: o izkušnji misijona na Madagaskarju bo spregovorila Maja Erjavec. Vabljeni!

• PRVA SVETA SPOVED za prvoobhajance je v soboto 16. aprila ob 16.00 v Portorožu. Starši spremljajte jih pri tem zakramentu božjega usmiljenja.

• 6. RADIJSKI MISIJON na radiu Ognjišče pod naslovom: SPREOBRNI SE IN VERUJ EVANGELIJU! se bo odvijal od 10. do 16. aprila 2011. Vodili ga bodo duhovniki in laiki iz gibanja Neokatehumenata. Frekvenca je 99,7 MHz.

• VELIKONOČNA SV. SPOVED Priložnost je vsak dan v Koprski stolnici od 8.30 do 9.30 in od 18.30 do 19.30. V petek 15. aprila je priložnost ves dan. V Lucijski cerkvi bo priložnost v petek od 18.00 ure dalje: spoveduje g. Stanko Fajdiga in v ponedeljek 18. 4. od 18.00 dalje: spoveduje p. Slavko. V Portorožu bo priložnost v torek: 19. 4. od 17.00 ure dalje: spoveduje g. Stanko in v sredo 20. 4. od 17.00 dalje g. Stanko in p. Slavko. Vabljeni k zakramentu božjega usmiljenja.

• DOBRA DELA - DELA USMILJENJA V tem tednu, ki je pred nami, v primeru pogreba: se bom le tega udeležil dostojno, iz spoštovanja do pokojnega in z vero v vstajenje ter molil za žive in mrtve.

• SVETA URA - URA BOŽJEGA USMILJENJA je vsak petek postnega časa ob 15.00 v Lucijski cerkvi. V pripravi na beatifikacijo božjega služabnika Janeza Pavla II., naj bo to naša duhovna priprava.

• KRIŽEV POT vsak petek ob 15.00 v Luciji in v Portorožu 17.45.

• 6. POSTNA NEDELJA - CVETNA 17. april: razmišljali bomo o telesnem delu usmiljenja: jetnike reševati ter duhovno delo usmiljenja: krivico voljno trpeti. Pred začetkom sv. maše je blagoslov zelenja.

• RAZSTAVA KRIŽEV kiparja Jožeta Protner iz Lucije je v avli Portoroške cerkve. Prodajna razstava bo do Velike noči. Vabljeni!

• ŽUPNIJSKO ROMANJE v sredo 27. aprila: Zaplaz (Marijina božja pot Novomeške škofije), Šentrupert (grob b. Alojza Grozdeta), Mala vas pri Dobrniču (rojstna hiša F. Baraga), Stična (Muzej krščanstva na Slovenskem), Ivančna Gorica (cerkev sv. Jožefa). Cena: 22 € (prevoz, kosilo in vstopnina). Prijave sprejemamo.

• ŠKOFIJSKI DAN MLADIH v Novi Gorici je v soboto 16. aprila. Odhod avtobusa je tudi iz Lucije ob 7.00. Cena 10 €. Vabljeni mladi!

• ROMANJE NA POLJSKO po poteh papeža Janeza Pavla II k Božjemu Usmiljenju in Čenstohovo je od 4. do 10. julija 2011. Cena je 290 €. Prijave sprejemamo v župnišču! Med potjo se bomo ustavili na Slovaškem. Podroben program dobite zraven ozanil.

• ROMANJE V GRČIJO po Pavlovih stopinjah je od 23. do 31. avgusta 2011. Cena je 519 €. Program dobite zaraven oznanil. Prijave sprejemamo v župnišču do Velike noči. Ob prijavi vplačaš akontacijo 100 €. Ostalo na obroke.