Začetna stran Notizie Obvestila - 26. apr. 2020

Obvestila - 26. apr. 2020

OBVESTILA

• TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE od 26. aprila do 3. maja. Geslo: Duhovni poklic – zaklad v glinasti posodi. Ta teden obogatimo družinsko in osebno molitev s prošnjo za nove duhovne poklice.

• ŠMARNICE LETOS V POSEBNIH RAZMERAH – PRI VAS DOMA. To bodo najlepše šmarnice. Potrebno si je malo organizirati večere. Zmenite se, katere pol ure boste vsi člani družine istočasno skupaj podarili svoji nebeški Mami Mariji. Zmolite vsaj eno deseteko rožnega venca in litanije Matere Božje (v vsaki družini gotovo imate vsaj en molitvenik), šmarničnemu branju prisluhnete po radiu Ognjišče. Nekaj časa namenite pogovoru, ko vsak pove, kaj je tisti dan naredil z ljubeznijo. Ne pozabimo: Vsako dejanje ljubezni za Marijo je en cvet. Zapojemo Marijino pesem… Vsekakor izprosimo pri Mariji, ki jo kličemo Zdravje bolnikov, čimprejšnji konec pandemije po vsem svetu.

• JOŽEF DELAVEC – 1. MAJ praznujemo v petek. Sveta maša je ob 18.00 v Portorožu. Zavetniku naše škofije zaupamo škofa, duhovnike in vse, ki živimo na Primorskem, da bi pošteno in zavzeto delali in da bi imeli vsi potrebno delo. – Ob prazniku dela mu priporočamo tudi vse po svetu, ki delajo v težkih, ponižujočih in izkoriščevalskih razmerah.

• TRIJE POMEMBNI DNEVI V ZAČETKU MESECA:

- ČETRTEK PRED PRVIM PETKOM: molitev za duhovne poklice.

- PRVI PETEK. Dan zadoščevanja Jezusovemu Srcu.

- PRVA SOBOTA. Dan zadoščevanja Marijinemu Srcu.Ko že tretji mesec ne moremo osrečiti naših starejših sester in bratov v Centru starejših občanov v Luciji s sveto mašo, se jih gotovo spomnimo. »Obiščimo« jih z dobrohotno mislijo in predvsem z molitvijo zanje, da jim Jezusova in Marijina navzočnost izpolni praznino zaradi nemožnosti obiskov.

• DAROVANJE ZA SVETE MAŠE. Naši škofje nas vabijo, naj radi darujemo za svete maše tudi, ko se jih ne moremo udeležiti. Pokličite po telefonu, da se dogovorimo.

• DAROVI ZA ŽUPNIJO. Ko ne pridemo v cerkev, jih lahko nakažemo na župnijski TRR.
    Župnija Portorož: SI56 0432 1000 3321 691
    Župnija Lucija: SI56 1010000 38445945
    Bog poplačaj!

• NAŠI RAJNI. S telesno smrtjo sta odšla v večni Očetov dom in v še bolj ljubeč odnos z nami: 8. 4. 61-letni Marijan Zajc, Lucan 34, Lucija, in 19. 4. 87-letni Franc Lapajne, Vojkova 15, Lucija. Spominom se ju v molitvi.

Ultimo aggiornamento Domenica 26 Aprile 2020 11:35