Začetna stran Bekanntmachung Obvestila - 10. maj 2020

Obvestila - 10. maj 2020

OBVESTILA

• ŠMARNICE SO: v Luciji vsak dan ob 19.00, v Portorožu vsak dan ob 18.00. Z veseljem prihajajmo k Mariji, da se ob njej vedno znova navdušimo za lepoto zvestobe Jezusu. V šmarničnem branju letos odkrivamo življenje in delo svetega Janeza Henrika Newmana. Z njim ponavljamo: »Vodi me, dobrotna luč!«

Posebno lepe pa so šmarnice pri vas doma, v »domači Cerkvi«. Gotovo najdemo toliko časa, da po internetu poiščemo vse, kar je potrebno za šmarnice.

Če pa naredimo tisto, k čemur nas vabi sveti oče Frančišek – da v maju skupaj ali sami zmolimo rožni venec -, je super lepo in koristno za nas in za ves svet.

• SV. LEOPOLD MANDIĆ. Na njegov god v torek 12. 5. bo sv. maša ob 19:00 v Kopru.
        Tam je sv. Leopold živel v letih 1905-1906 in mnogim v zakramentu sprave delil Božje usmiljenje.

• 14. MAJA – SVET POVEZAN V PROŠNJI K BOGU, da človeštvu pomaga premagati koronavirus. Papež Frančišek je sprejel povabilo Visokega odbora za človeško bratstvo in vabi vse, da se ta dan zedinimo v molitvi, postu in s tem prosimo Boga, da nam pomaga v tej uri preizkušnje. – Vsakdo, vsaka družina najde primeren način, da se pridruži temu povabilu, ki naj zajame ves svet. Posebno bomo po tem nameunu molili v Luciji od 18:00 dalje.

• PRI MAŠI SPET V ŽIVO V NAŠIH CERKVAH od 4. maja. Upoštevamo navodila, po katerih nas je v Luciji lahko pri maši 25, v Portorožu pa okrog 100 (v Portorožu so s sobotno mašo tri nedeljske maše, zato pridemo vsi »na vrsto«). - V Portorožu je vsak dan cerkev odprta ves dan za osebno molitev. Jezus čaka, da ga obiščemo in se z njim pogovorimo.

Škofje ordinariji s tem odlokom do preklica dovoljujejo, da verniki dolžnost nedeljske svete maše izpolnijo tako, da se udeležijo svete maše enkrat v tednu na kateri koli dan. Bolniki in ostareli, ki ne morejo v cerkev, ter drugi zdravstveno ogroženi naj sveto mašo spremljajo po medijih, prejmejo duhovno obhajilo ter darujejo Bogu svoje molitve in trpljenje.

• VEROUK. Še vedno se odvija – kot pouk – pri hišnih učiteljih. Jezus, daj pri tem vsem veliko ljubezni, iznajdljivosti in potrpljenja.

• DAROVANJE ZA SVETE MAŠE. Radi darujemo za svete maše tudi, ko se jih ne moremo udeležiti. Pokličite po telefonu, da se dogovorimo.

• DAROVI ZA ŽUPNIJO. Ko ne pridemo v cerkev, jih lahko nakažemo na župnijski TRR.

Župnija Portorož: SI56 0432 1000 3321 691
    Župnija Lucija: SI56 1010000 38445945 Bog poplačaj!

• NAŠI RAJNI. 2. 5. je s telesno smrtjo odšel v večni Očetov dom, 85-letni Srečko Peric, Lepa cesta 50, Portorož. Gospod, podari mu večni pokoj in domačim tolažbo.