Začetna stran Obvestila obvestila - 24. april - 1. maj 2011

24. april - 1. maj 2011

• ŽUPNIKOVO VOŠČILO: Vsem vam v Luciji in Portorožu, v globini srca želim in molim, da bi ob vseh problemih in tegobah sedanjega časa začutili, da nismo sami, da je Gospod z nami, da je v luči in moči njegovega vstajenja, dobro močnejše od zla, da je luč močnejša od teme in življenje močnejše od smrti. Še več. Jezus nas vabi: “Pridite k meni in jaz vas bom poživil. Ne bojte se, jaz sem z vami vse dni, do konca svata”. Zato vstopimo v to luč, še posebej v tem velikonočnem času. Ob vsem tem bodimo posebej čuječi in pozorni, da bomo velikonočni mir, veselje in upanje delili z vsemi, ki so potrebni naše bližine in pomoči, še posebej z bolnimi, invalidi, ostarelimi, brezposelnimi, tujci, zapuščenimi in tako hodili po stopinjah našega Gospoda Jezusa Kristusa, ki je z nami. Tudi mi bodimo z Njim, za srečne in blagoslovljene velikonočne praznike.

• DEVETDNEVNICA PRED NEDELJO BOŽJEGA USMILJENJA IN BEATIFIKACIJO JANEZA PAVLA II traja do nedelje 1. maja. Vabljeni k opravljenju devetnevnice!

• VELIKONOČNI PONEDELJEK sveti maši: v Luciji v centru za starejše občane ob 10.00 in v Portorožu zvečer ob 18.00. Povabljeni!

• V SREDO 27. 4. je sveta maša samo v Luciji ob 8.00 zjutraj, v Portorožu večerne sv. maše ni. Po drugem namenu in za župljane mašujem na župnijskem romanju na Zaplazu.

• 24 - URNO ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA pred nedeljo Božjega Usmiljenja pričnemo v soboto 30. aprila ob 15.00 z uro Božjega usmiljenja in končamo v nedeljo 1. maja s sveto mašo ob 16.00. Običajne svete maše ob 10.00 uri ni. Povabljeni, da se vpišete na seznam za tiste ure ponoči in čez dan, kjer niso določene posebne skupine molivcev ali častilcev. Jezus nas vabi: “Pridite k meni...” Pridite k izviru življenja!

• PRAZNIK BOŽJEGA USMILJENJA obhajamo v nedeljo 1. maja. Jezus je rekel sv. Favstini: “Želim, da bi bil praznik usmiljenja pribežališče in zavetje vsem, posebej ubogim grešnikom. Na ta dan so odprte globine mojega usmiljenja; na ljudi, ki se približajo izviru mojega usmiljenja, izlivam celo morje milosti. Oseba, ki pristopi k spovedi in k svetemu obhajilu, prejme popolno odpuščanje krivde in kazni. Ta dan so odprte vse božje pretočnice, po katerih tečejo milosti; naj se nihče ne boji približati se mi, čeprav bi bili njegovi grehi rdeči kakor škrlat.”

• PRAZNIK SVETE BIRME je v nedeljo 1. maja ob 10.00 v cerkvi sv. Jerneja v Seči. Iz naših župnij so: Bartulovič Damir, Dessardo Tadej, Kordič Valentina, Kovač Neja, Lavačič Iva, Mance-Batista ŽanLuka, Marancina Sabina, Potokar Jernej, Sabadin JanVit, Žgajnar Ana Katarina. Molimo za naše birmance, da bi v polnosti prejeli darove Svetega Duha in bili potrjeni v veri.

• RAZSTAVA KRIŽEV kiparja Jožeta Protner iz Lucije je v avli Portoroške cerkve. Prodajna razstava bo do Velike noči. Vabljeni!

• ŽUPNIJSKO ROMANJE v sredo 27. aprila: Zaplaz. Cena: 22 € (prevoz, kosilo in vstopnina). Odhod avtobusa je ob 7.00 iz AP Portorož in nato 7.05 iz Lucije (pod mostom).

• ROMANJE NA POLJSKO po poteh papeža Janeza Pavla II k Božjemu Usmiljenju in Čenstohovo je od 4. do 10. julija 2011. Cena je 290 €. Prijave sprejemamo v župnišču! Med potjo se bomo ustavili na Slovaškem. Podroben program dobite zraven oznanil

• ROMANJE V GRČIJO po Pavlovih stopinjah je od 23. do 31. avgusta 2011. Cena je 519 €. Kdor želi, naj se prijavi, sicer bomo po 1. maja ponudili tudi drugim iz Slovenije. Ne čakajte na zadnje dni. Ob prijavi vplačaš akontacijo 100 €. Ostalo na obroke.