Začetna stran Bekanntmachung Obvestila - 02. in 09. avg. 2020

Obvestila - 02. in 09. avg. 2020

OBVESTILA

• GOSTJE MED NAMI: otroci, ki letujejo v okviru Slovenske karitas. Dobrodošli med nami! In dobrodošli vsi, ki pridete po duhovno osvežitev v cerkev v Portorožu in Luciji! Molimo, da bi povsod po svetu prenehala pandemija.

• SKUPINA BESEDA ŽIVLJENJA se v Portorožu sreča v torek 4. avgusta po maši. Povabljeni, da si pomagamo živeti Božjo besedo – luč tudi v počitnicah.

• BOG POVRNI za velikodušen dar za nova vozila slovenskim misijonarjem. Na Krištofovo nedeljo smo v Luciji v ta namen darovali 411 € in v Portorožu 506 €.

Še lahko dobimo nalepke s podobo sv. Krištofa in lahko še darujemo za nova vozila slovenskim misijonarjem.

• DEVETDNEVNA PRIPRAVA NA PRAZNIK MARIJINEGA VNEBOVZETJA se prične v četrtek 6. avgusta. Pol ure pred mašo molimo rožni venec, po obhajilu pa molitev k Mariji, zdravju bolnikov papeža Frančiška. Te dni večkrat ponavljajmo: Marija, ves sem tvoj. Marija, vsa sem tvoja.

• 15. avgust VELIKI ŠMAREN. Maše so po nedeljskem razporedu: v Luciji ob 9:00, v Portorožu ob 10:00 in 20:00. K maši smo povabljeni vsi, posebno družine letošnjih prvoobhajancev in birmancev, saj je to tudi zapovedan praznik.

Na predvečer praznika je sveta maša samo v Strunjanu ob 19:30.

V Strunjanu so 15. avgusta maše: ob 7:00, 8:30 (it.), 10:00, 12:00 (hrv.), 18:00.

• OBNOVITEV IZROČITVE MATERI BOŽJI na praznik Marijinega vnebovzetja. »Marija, vse k tebi hiti, Marija, pomagaj nam ti.« Letos imamo še poseben razlog, da se Mariji zahvalimo, da je Bog po njeni priprošnji v prvem valu koronavirusne bolezni naš narod obvaroval hujših posledic. Močno pa se zavedamo, kako zelo potrebujemo njeno pomoč tudi v nadaljnjem spoprijemanju s to boleznijo. Iz vsega srca ji bomo tudi priporočili naš narod, ki doživlja nepotrebna nasprotovanja in proteste, ki ne gradijo skupnosti in ne obetajo prihodnosti. Zato ji bomo priporočili našo Cerkev, naše družine, naše izseljence in zdomce, priporočili ji bomo vse, ki so odgovorni za skupno dobro in prihodnost našega naroda.

• NAŠI RAJNI. V srečni dom nebeškega Očeta sta s telesno smrtjo vstopila: 27. 7. 95-letna Ana Del Giusto roj. Rotta, Obala 123, Lucija, in 28. 7. 93-letni Nedeljko Lukežič, Obala 93, Lucija. Naj jima sveti večna luč Božje ljubezen!