Začetna stran Obvestila Obvestila - 01. nov. 2020

Obvestila - 01. nov. 2020

OBVESTILA

• V DRUGEM VALU KORONAVIRUSA pripomočki, da nas ne odnese:
    Verouk:
    i od doma po spletu. Ta teden so podaljšane počitnice.
    Sveta maša:
    po ustaljenem urniku, a brez Božjega ljudstva
    Obisk Jezusa v cerkvi:
    cerkev v Portorožu je odprta vsak dan ves dan. Hkrati nas je lahko do 6 - O, da bi bil vsaj po eden! – Vsak dan celodnevno češčenje!
    Sveto obhajilo izven maše
    : ob začetku maše in po njej (in tudi, kadar kdo želi – o tej možnosti sporočite, da se dogovorimo).
    Sveta spoved
    : kadar kdo pride.
    Obisk bolnikov
    : po dogovoru.
    Seveda pomislimo na tiste, ki so v kakršnikoli stiski, in jim pomagamo
    ! Kakšnemu starejšemu ali bolniku napišemo pismo ali ga pokličemo po telefonu.
    Družinska molitev
    . Poskušajmo skupaj moliti rožni venec. Tudi kot prošnjo k Mariji, Zdravju bolnikov, za čim prejšnji konec epidemije.

• VSI SVETI 1. november, slovesen in zapovedan praznik: sv. maše: Lucija ob 9.30; Portorož ob 11.00 in 18:00. Pred mašo in po njej lahko prejmemo sveto obhajilo.
    Na piranskem pokopališču je letos
    ob 15:00 pri cerkvi molitev za rajne in blagoslov vseh grobov. Družine so zbrane v molitvi doma.
    Na predvečer
    (31.10.) in zvečer na vse svete (1.11.) se v družini zberemo k molitvi (rožnega venca) in prižgemo svečko na okenski polici – namesto na grobu.

• POPOLNI ODPUSTEK. Letos Cerkev naklanja popolni odpustek skoz ves mesec november. To je milost, ki jo lahko darujemo za rajne, kot rešitev iz vic. Zato lahko daruje popolni odpustek – odpravo kazni ali očiščevanje, dušam, vsak, ki opravi sv. spoved, prejme sv. obhajilo, moli po namenu sv. očeta (Vero, Oče naš, Zdrava Marija; Slava Očetu) in obišče pokopališče, moli za rajne rožni venec ali druge molitve, naredi delo ljubezni ali Bogu daruje svoje trpljenje.

• VES NOVEMBER JE MESEC NAŠE LJUBEZNI DO RAJNIH. Zanje molimo. Posebno dragocena oblika molitve za rajne je maša zanje. Namesto dodatnih sveč in cvetja na grob darujemo za maše za rajne, kar jim je v največjo korist.

• PRVI PETEK in PRVA SOBOTA. V petek obhajanje bolnikov in starejših.

• Petek, 6. november MOLITEV IN POST ZA PRENEHANJE EPIDEMIJE, v solidarnosti z bolniki in njihovimi družinami ter v znamenje podpore zdravstvenim delavcem. In za osebno poživitev vere ter za spreobrnjenje.

• ZAHVALNA NEDELJA - prihodnjo nedeljo. Naš dar bo za potrebe naše škofije.

• BESEDA ŽIVLJENJA november: »Blagor žalostnim, kajti potolaženi bodo.«