Začetna stran Notizie Obvestila - 15. nov. 2020

Obvestila - 15. nov. 2020

OBVESTILA

• 4. SVETOVNI DAN UBOGIH, nedelja 15.11. Geslo: »Ponudi svojo roko siromaku«. Iz poslanice svetega očeta Frančiška za ta dan: »Molitev k Bogu in solidarnost z ubogimi in trpečimi sta neločljivi.« Skrb za uboge »ne more biti odvisna od časa, ki ga imamo na razpolago.« Da bi bili v oporo ubogim, moramo najprej sami »živeti evangeljsko uboštvo.« Ko ponudimo roko, v sebi odkrijemo »sposobnost za dejanja, ki življenju dajejo smisel.« Sedaj je »ugoden čas«, ko odkrijemo, »da potrebujemo drug drugega.« »Ponujeno roko lahko vedno obogati nasmeh.« Mati Božja je »Mati ubogih.« - V Portorožu, ob Koprski cesti, je kip Matere ali Device ubogih. Radi kdaj tja poromajmo in Mariji zaupajmo materialna in duhovna uboštva mnogih.
  • TEDEN ZAPOROV poteka od 15. do 21. novembra pod geslom: »Združeni v zapori«. Združeni v molitvi. Za vse, ki so še naprej v zapori, ki živijo z omejitvami svobode, v strahu, tesnobi, jezi, nemoči ali brezupu. Zato skupaj molimo, skupaj delujmo in si povejmo: TI NISI SAM/A!
  • TEDEN KARITAS je od 23. do 29. 11. Nagovarjal nas bo z geslom »Slišim te.« Dobrodelni koncert za družine v stiski KLIC DOBROTE bo v sredo 25. 11. ob 20:00 na RTV Slovenija.
  • V DRUGEM VALU KORONAVIRUSA navodila slovenskih škofov 13. 11.:
    Verouk: od doma po spletu.
    Sveta maša: po ustaljenem urniku, a brez Božjega ljudstva
    Zasebna molitev v cerkvi: cerkev v Portorožu je odprta vsak dan ves dan. – Radi prihajajmo k Jezusu – morda med sprehodom , a le posamično ali družine.
    Sveto obhajilo izven maše: v času pol ure pred mašo in po njej - kot posamezniki ali družine! (in tudi po dogovoru).
    Sveta spoved: kadar kdo pride.
    Obisk bolnikov: po dogovoru.
    Seveda pomislimo na tiste, ki so v kakršnikoli stiski, in jim pomagamo! Kakšnemu starejšemu ali bolniku napišemo pismo ali ga pokličemo po telefonu.
    Okrepimo molitev. V družini molimo rožni venec. Tudi kot prošnjo k Mariji, Zdravju bolnikov, za čim prejšnji konec epidemije.
  • POPOLNI ODPUSTEK ZA RAJNE moremo letos podarjati skoz ves mesec november. Izkoristimo to možnost (spoved, obhajilo, molitev, obisk pokopališča).
  • NAŠI RAJNI. 9. 11. Je odšla v večni dom nebeškega Očeta 66-letna Bruna Novaković roj. Stefe, Obala 109, Lucija. Gospod, daj ji večni pokoj in domačim potrebno tolažbo.

Ultimo aggiornamento Domenica 15 Novembre 2020 18:39