Začetna stran Bekanntmachung Obvestila - 22. nov. 2020

Obvestila - 22. nov. 2020

OBVESTILA

• JEZUS KRISTUS, KRALJ VESOLJSTVA. Ko se družine zberete vsak dan k molitvi, ko tudi v teh dneh preizkušnje poglabljate medsebojne odnose v iskreni ljubezni, ko ne pozabite na stiskane…, pokažete, da je Jezus vaš Kralj.

• SV. CECILIJA 22. 11. Iskrena in hvaležna voščila našim cerkvenim pevcem!

• TEDEN KARITAS je od 23. do 29. 11. Nagovarjal nas bo z geslom »Slišim te.« Dobrodelni koncert za družine v stiski KLIC DOBROTE bo v sredo 25. 11. ob 20:00 na RTV Slovenija.

• NEDELJA KARITAS je na 1. adventno nedeljo 29. 11. Pri vseh sv, mašah je nabirka za Karitas za družne v stiski. Bo tudi blagoslov adventnih venčkov (na daljavo). Doma jih boste blagoslovili ob prvi skupni adventni molitvi.

• V DRUGEM VALU KORONAVIRUSA:
    Verouk:
    od doma po spletu.
    Sveta maša:
    po ustaljenem urniku, a brez Božjega ljudstva
    Zasebna molitev v cerkvi:
    cerkev v Portorožu je odprta vsak dan ves dan. – Radi prihajajmo k Jezusu – morda med sprehodom , a le posamično ali družine.
    Sveto obhajilo izven maše
    : v času pol ure pred mašo in po njej - kot posamezniki ali družine! (in tudi po dogovoru).
    Sveta spoved
    : kadar kdo pride. Obisk bolnikov: po dogovoru.
    Seveda pomislimo na tiste, ki so v kakršnikoli stiski, in jim pomagamo
    ! Kakšnemu starejšemu ali bolniku napišemo pismo ali ga pokličemo po telefonu. - Okrepimo molitev. V družini molimo rožni venec. Tudi kot prošnjo k Mariji, Zdravju bolnikov, za čim prejšnji konec epidemije, posebno v našem Centru starejših občanov v Luciji.

• POPOLNI ODPUSTEK ZA RAJNE letos skoz ves november. Izkoristimo to možnost (spoved, obhajilo, molitev, obisk pokopališča).

• DELAVNICA ADVENTNIH VENČKOV je v soboto 28. 11. od 9.00 do 17:30 v Portorožu. V delavnici bomo lahko le kot posamezniki ali kot člani iste družine. Da se prav razporedimo, sporočimo Nevi Flajs (tel. 031 605 977). Izkupiček od darov za adventne vence bo za družine v potrebi. - Zelenje prinesemo v četrtek in petek (26. - 27. 11.).

• NAŠI RAJNI. 17. 11. je s telesno smrtjo odšel v večni dom nebeškega Očeta 90-letni Ivan Šimon, Bazoviška 29, Lucija. Gospod, daj mu večni pokoj in domačim potrebno tolažbo.

Zuletzt aktualisiert am Sonntag, den 22. November 2020 um 15:35 Uhr