Začetna stran Notizie Obvestila - 29. nov. 2020

Obvestila - 29. nov. 2020

OBVESTILA

TEDEN KARITAS se z današnjo nedeljo zaključuje. Hvala vsem, ki ste v tem tednu storili nekaj dobrega, »slišali drugega« in danes darovali za potrebne. Bog plačaj!

LETOŠNJI ADVENT MALO DRUGAČEN. Izkoristimo ga predvsem za to, da utrdimo in poživimo družinske vezi. K temu nam pomaga adventni venec, ki nas vabi, da vsak večer molimo ob njem. Družinsko srečanje obogati še Adventni koledar. Advent je posebna priložnost za obnovitev družinske molitve. – Letos še posebno molimo za vse, ki trpijo zaradi covida 19, in da bi se omejila ta bolezen, zlasti v Centru starejših občanov v Luciji. Adventne vence blagoslovimo doma.

DEVETDNEVNICA V ČAST BREZMADEŽNI se prične danes. Te dni spreminjamo v dar ljubezni naši najlepši nebeški Materi Mariji in se tako pripravljamo na njen praznik 8. decembra.

SV. MIKLAVŽ NAS OBIŠČE ponoči s 5. na 6. december. Letos bo to naredil »po starem«: po naših domovih. Vsi mu radi skočimo na pomoč, ne le »tata in mama«.

PRVI PETEK IN PRVA SOBOTA v mesecu decembru (4. in 5. 12.) nas ponovno vabita k češčenju Srca Jezusa in Marije. Spoved: vsak dan pol ure pred sv. mašo.

BISERNA POROKA – 60 let življenja v ljubezni in zvestobi. V četrtek 26. 12. sta jo prisrčno obhajala Ciril in Marija Voglar s Kampolina 46a. Iskreno čestitamo!

NAŠI RAJNI. 19. 11. je s telesno smrtjo odšel v večni Očetov dom 77-letni Cvetko (Fiore) Bazjak, Vinjole 40 a, Lucija.. Naj mu sveti večna luč Božje ljubezni.

*****

Papeževo video sporočilo ob 30-letnici koncertov Slovenske Karitas »Klic dobrote«

Dragi bratje in sestre.

Ob 30-letnici koncertov Slovenske Karitas »Klic dobrote« vas želim pozdraviti in se vam močno zahvaljujem za to kulturno dejavnost, ki jo ustvarjate za Karitas. Hvala lepa!

30 let! Potrebna je potrpežljivost, da bi tako nadaljevali. Molim za vas in vam želim dober koncert. Naj bo »Klic dobrote« letos korak naprej; pa tudi korak naprej za edinost Cerkve in vašega naroda. Kjer ni edinosti, dragi bratje in sestre, ni Gospodovega Duha. Gospod vedno išče edinost, kar pa ne pomeni uniformiranosti. Ne. Vsak ima svoje vrline, svojo karizmo, svojo osebnost, vedno pa v edinosti, z Duhom edinosti. Ne smemo biti sektaški, eden proti drugemu; ne smemo biti ljudje »strank«. Ne: eno.

Želim vam najboljše. Naj bo ta koncert ravno harmonija edinosti med vami. Naj vas Gospod blagoslovi. In molite zame!

Frančišek