Začetna stran Notizie Obvestila - 13. dec. 2020

Obvestila - 13. dec. 2020

OBVESTILA

• SVETA LUCIJA – PRAZNIK ZAVETNICE CERKVE, ŽUPNIJE IN MESTA LUCIJA. Naj za vse prosi sveta Lucija, da bi imeli odprte oči za najvišje vrednote, za Jezusa in njegov nauk o življenju, ljubezni, edinosti. Priporočimo se ji, da bi v adventu in božiču mnogi sprejeli Jezusa.

• BOŽIČNO DREVO NA TRGU SV. PETRA IZ SLOVENIJE. 11. december 2020. Sveti oče Frančišek: »Slovenija je poklonila veličastno smreko, izbrano v kočevskih gozdovih. Tako božično drevo kot jaslice so letos bolj kot kadarkoli prej »znamenje upanja«.

Pomagata ustvariti božično vzdušje, ki spodbuja z vero živeti skrivnost Odrešenikovega rojstva.«

• BOŽIČNA DEVETNEVNICA se prične v sredo 16. 12. Pri molitvi ob adventnem vencu in z življenjem bomo prepevali KRALJA, KI PRIHAJA, PRIDITE MOLIMO. - Letos nas s svojo bližino v tem času spremljata Jupiter in Saturn. Kot pred 800 leti in predvsem kot ob Jezusovem rojstvu!

• MOLITEV za ustavitev epidemije: rožni venec ob adventnem vencu!

• BOŽIČNA SV. SPOVED – TEDEN SPRAVE PRED BOŽIČEM. Duhovnik od drugod (p. Janez iz Pirana) bo spovedoval v Luciji: v četrtek 17. 12. od 18:00 dalje; - Župnik spoveduje po dogovoru in vsak dan pol ure pred mašo in po njej. V Piranu pri minoritih je spovedovanje vsak dan zjutraj od 8:00 dalje. V stolnici v Kopru bo spoved od petka, 18. 12 naprej vsak dan od 8.30 in 18.30, v nedeljo dopoldne do 11.00,popoldne ob 17.00 do 19.00.

• LETO SVETEGA JOŽEFA od 8. 12. 2020 do 8. 12. 2021.

• KOLEDOVANJE – TRIKRALJEVSKA AKCIJA. Kot je bilo prejšnja leta v naših dveh župnijah 26. 12. dopoldne, ga po vsej verjetnosti zaradi ukrepov v času epidemije letos ne bo Čakamo na navodila.

• MARIJANSKI KOLEDAR dobimo v zakristiji v Luciji in Portorožu (2,50 €).

• BOŽIČNO NOVOLETNE VOŠČILNICE - v atriju portoroške cerkve – izdelali so jih umetniki z usti ali nogami, in voščilnice portoroških jaslic.

• KRST. 6. 12., na praznik svojega krstnega zavetnika, je bil krščen Nik Bauer iz Lucije. Staršema in vsem njegovim iskreno čestitamo!

• NAŠI RAJNI. 6. 12. sta se po zadnjem Jezusovem obisk na zemlji preselila v večni Očetov dom 88-letni Stanko Čendak, Lepa cesta 38, Portorož, in 64-letni Silvo Božič, Liminjan 20, Lucija. Tudi naša molitev zanju je ljubezen, ki traja: Gospod, daj jima večni pokoj!

Ultimo aggiornamento Domenica 13 Dicembre 2020 12:09