Začetna stran Bekanntmachung obvestila - 15. maj - 22. maj 2011

15. maj - 22. maj 2011

• ŠMARNICE so vsak večer ob 19.00 v Luciji in ob 18.00 v Portorožu. Letos beremo šmarnice Tanje Mlakar: Srnjaček... požar in dobra dela. Šmarnično branje v razgibanem in razumljivem jeziku približa pomen sočutja, pomoči in dobrih del, s katerimi lahko vsak izmed nas prispeva svoj kamenček v mozaik dobrote. Prvoobhajanci imajo šmarnice kot del priprave na prvo sv. obhajilo.

• MOLITEV ZA DUHOVNE POKLICE je danes 15. maja ob 16.00 v cerkvi Strunjanske Matere Božje. Odgovorimo na Jezusovo prošnjo: “Prosite torej Gospoda žetve, naj pošlje delavce na svojo žetev.” Vabljeni!

• PRVOOBHAJANCI se ta teden redno udeležujejo svete maše, ker bo po njej generalka; v ponedeljek in četrtek v Luciji; v torek, sredo v Portorožu in petek na Bernardinu. To je duhovna priprava na praznik prvega sv. obhajila.

• SVETA SPOVED ZA PRVOOBHAJANCE je v petek 20. maja ob 16.30 v Portoroški cerkvi. Priložnost bo tudi za starše. Bodimo točni.

• SVETA MAŠA NA BERNARDINU ob godu sv. Bernardina Sienskega je v petek 20. maja ob 18.00. Ta dan ni sv. maše v župnijski cerkvi v Portorožu.

• 4. SREČANJE ISTRSKIH VERNIKOV pri Devici Mariji na Zvročku pri izviru Rižane je v soboto 21. maja ob 10.30. Ob 11.00 je sv. maša, nato družabno srečanje in zaključek ob 13.00 z litanijami. Še posebej povabljeni sodelavci karitas. Pokažimo verni, da držimo skupaj in se znamo veseliti: “Veselje v Gospodu, je naša moč.”

• PRAZNIK PRVEGA SVETEGA OBHAJILA za 15 otrok iz naših župnij, je v nedeljo 22. maja ob 11.00 v Portorožu. Molimo za prvoobhajance in njihove družine.

• 444. LET POSVETITVE CERKVE SV. ANTONA in blagoslov relikvij bl. Grozdeta je v nedeljo 22. maja ob 16.00 pri sv. Antonu. Po sv. maši je akademija in druženje. Vabljeni!

• ZAHVALNO ROMANJE OTROK NA SVETO GORO je v soboto 4. junija. Povabljeni vsi otroci, še zlasti prvoobhajanci in njihovi starši. Naj bo to lepa zahvala Bogu in Mariji. Prijave sprejemamo za avtobusni prevoz.

• FESTIVAL DRUŽIN je v nedeljo 22. maja v Termah Olimia. Festival se bo začel z družinsko sv. mašo ob 10.30. Po njej se boste lahko udeležili zabavnega programa, koncertov, lutkovnih predstav, predavanj, delavnic, iger in drugih aktivnosti za otroke. Vabi zavod iskreni. net.

• SEMINAR ZA IZLITJE SVETEGA DUHA traja od petka 13. maja do petka 17. junija v cerkvi Šmarje pri Kopru. Prične se s sveto mašo ob 19.00. Vabi molitveno občestvo Prenove v Duhu Šmarje!

• ROMANJE NA POLJSKO po poteh papeža Janeza Pavla II k Božjemu Usmiljenju in Čenstohovo je od 4. do 10. julija 2011. Cena je 290 €. Prijave sprejemamo v župnišču! Med potjo se bomo ustavili na Slovaškem. Podroben program dobite zraven ozanil.

• ROMANJE V GRČIJO po Pavlovih stopinjah je od 23. do 31. avgusta 2011. Cena je 519 €. Ob prijavi vplačaš akontacijo 100 €. Ostalo na obroke. Imamo še nekaj prostih mest.