Začetna stran Obvestila obvestila - 21. avgust - 4. september 2011

21. avgust - 4. september 2011

• POLETNI URNIK SVETIH MAŠ : Portorož: ob nedeljah 10.00 in 20.00, med tednom ob 20.00. V Luciji: v nedeljo ob 9.00 in med tednom ob 19.00. Ta urnik se konča s soboto 3. septembra. Bodite pozorni, v nedeljo 4. septembra so sv. maše: Lucija ob 8.30 in 10.00; Portorož ob 11.00 in 18.00.

• ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA je v Luciji vsak četrtek od 18.00 ure dalje in v Portorožu vsako soboto po večerni sv. maši ob 20.30 do 21.30. Vabljeni k živemu Jezusu s prošnjo za obnovitev naših družin in Cerkve.

• GOSTI MED NAMI so mladi iz župnije Žiri. Bodimo gostoljubni, do vsakega, ki prihaja k nam.

• PRVI PETEK IN PRVA SOBOTA v mesecu septembru ponovno vabita k češčenju Srca Jezusa in Marije. Priložnost za sv. spoved je v tednu po 28. avgustu. Obisk bolnih in ostarelih po domovih je v petek 2. 9. dopoldne. Sv. maša v Centru starejših je v soboto 3. 9. ob 16.00. Pripravniki za birmo - 9. razred pričnejo s prvimi petki v petek 2. 9. in sicer ob 20.00 v Portorožu.

• ZAČETEK VEROUČNEGA LETA je v ponedeljek 5. septembra po urniku, ki je zgoraj objavljen. V nedeljo 4. septembra povabljeni k sveti maši ali v Lucijo ali Portorož, da prosimo božjega blagoslova in varstva v novem šolskem letu.

• PRISPEVEK ZA VEROUK (učbenik, delovni zvezek, Mavrica ali Ognjišče ter ostali pripomočki) znašajo za prvega otroka 25 €, kdor ima knjigo 20 €, drugi in tretji otrok po 10 €. MOLITVENI DAN ZA DUHOVNE POKLICE NA SVETI GORI je v soboto 10. septembra. Naročen je avtobus, zato vabljeni, da se udeležite škofijskega dne molitve za nove duhovne poklice.

• 30. STIČNA MLADIH je v soboto 17. septembra - “Ne bi me iskal, če me ne bi že našel”. Ob letošnji jubilejni Stični, lepo povabljeni mladi, obeta se zanimiv program. Iz obale je organiziral skupni avtobusni prevoz. Mladi povabite drug drugega na festival mladostne vere.