7. NEDELJA med LETOM

KRŠČANSKA REVOLUCIJA

Pričevalci - o. Franc Prelc

Koncert duhovne glasbe - Alan Hržica

Iz svetega evangelija po Mateju (Mt 5,38-48)

Tisti čas je Jezus rekel svojim učencem: »Slišali ste, da je bilo rečeno: ›Oko za oko in zob za zob.‹

Jaz pa vam pravim: Ne upirajte se hudobnežu, ampak če te kdo udari po desnem licu, mu nastavi še levo.

In če se hoče kdo pravdati s teboj in ti vzeti obleko, mu pusti še plašč. In če te kdo sili eno miljo daleč,

pojdi z njim dve. Če te kdo prosi, mu daj, in če si hoče kaj sposoditi od tebe, mu ne pokaži hrbta.

Slišali ste, da je bilo rečeno: ›Ljubi svojega bližnjega in sovraži svojega sovražnika.‹ Jaz pa vam pravim:

Ljubíte svoje sovražnike in molíte za tiste, ki vas preganjajo, da boste otroci svojega Očeta, ki je v nebesih.

On namreč daje svojemu soncu, da vzhaja nad hudobnimi in dobrimi, ter pošilja dež pravičnim in krivičnim.

Če namreč ljubite tiste, ki ljubijo vas, kakšno plačilo vas čaka? Mar tega ne delajo tudi cestninarji?

In če pozdravljate le svoje brate, kaj delate posebnega? Mar tega ne delajo tudi pogani?

Bodite torej popolni, kakor je popoln vaš nebeški Oče.«

Katoliška cerkev v Sloveniji

Aleteia