Župnija Portorož - Lucija

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Začetna stran Notice obvestila 3. oktober - 10. oktober 2010
E-mail Print PDF

3. oktober - 10. oktober 2010

 • PRAZNIK POTRDITVE V VERI za 6 mladih iz naše župnije: Atelšek Žan, Čendak Domen in Voranc, Batistič Milena, Kqira Martin, in Hubelič Orbanič Matej je danes ob 11.00 v Bertokih. Molimo zanje!
 • OKTOBER - MESEC ROŽNEGA VENCA Molitev rožnega venca je spletanje venca Nebeški Materi Mariji. Vsak kdor iz ljubezni in zaupanjem do Nje in Jezusa, izgovarja molitev, je gotovo uslišan. V tem mesecu se še na poseben način zatekajmo k Njej po pomoč. V družini vsaj desetko, v župniji pa vsak dan pol ure pred sv. mašo. Lepo povabljeni k skupni molitvi rožnega venca.
 • PRAZNIK ROŽNOVENSKE MATERE BOŽJE je v četrtek 7. oktobra. Sv. maši v Luciji ob 10.00 in v Portorožu ob 18.00. Obakrat bomo uro pred sv. mašo pred Najsvetejšim molili rožni venec. Zunanjo slovesnost bomo obhajali v nedeljo 10. oktobra. Nanj se bomo pripravili s 24 urnim češčenjem Najsvetejšega. Češčenje bomo začeli v soboto 9. septembra po večerni sv. maši in ga zaključili v nedeljo 10. septembra z večerno sv. mašo. V avli cerkve je pripravljen razpored češčenja za skupine. Kjer pa je še prosto, se vpišite, da bo tako ob Jezusu vedno nekdo. Slovesnost v nedeljo zvečer ob 18.00 bo vodil g. Boris Čobanov. Po sv. maši bo procesija z lučkami, blagoslov rožnih vencev in litanije Mater Božje. Po končani slovesnosti je pogostitev, zato ste naprošeni, da pripravite kaj dobrega in tekočega. Hvala za sodelovanje.
 • TEDEN ZA ŽIVLJENJE od 3. do 10. oktobra. V tem tednu bodo na različnih krajih bioetična predavanja. Po Radiu Ognjišče bo vsak dan kratek pogovor. Na spletni strani Gibanja www.gibanjezazivljenje.si bodo objavljena razmišljenja ob Besedi življenja.
 • BESEDA ŽIVLJENJA je v ponedeljek 4. oktobra po sv. maši v Luciji ob 19.30 in Portorožu v sredo 6. oktobra po večerni sv. maši ob 18.30. Vabljeni.
 • LITURGIČNA KOMISIJA ŽPS vabljena na skupno srečanje, ki bo v torek 5. oktobra ob 18.30 v Portorožu.
 • ŠKOFIJSKO SREČANJE MINISTRANTOV je v soboto 9. oktobra ob 9.30 v Budanjah. Odhod iz Portoroža je ob 7.15.
 • SV. MAŠA NA LUCANU je v soboto 9. oktobra ob 17.00 pri kapelici Marije Rože Skrivnosti. Vabljeni!
 • DOBRODELNOST IN SOLIDARNOST Poplave, ki so prizadele ljudi v Sloveniji, so test naše dobrote in solidarnosti. Vaš dar bo tistim droben in svetel žarek, ki prinaša upanje. Položnice za vaš dar so zraven oznanil.
Last Updated on Monday, 04 October 2010 22:32