Začetna stran Obvestila obvestila 3. oktober - 10. oktober 2010

3. oktober - 10. oktober 2010

• PRAZNIK POTRDITVE V VERI za 6 mladih iz naše župnije: Atelšek Žan, Čendak Domen in Voranc, Batistič Milena, Kqira Martin, in Hubelič Orbanič Matej je danes ob 11.00 v Bertokih. Molimo zanje!
  • OKTOBER - MESEC ROŽNEGA VENCA Molitev rožnega venca je spletanje venca Nebeški Materi Mariji. Vsak kdor iz ljubezni in zaupanjem do Nje in Jezusa, izgovarja molitev, je gotovo uslišan. V tem mesecu se še na poseben način zatekajmo k Njej po pomoč. V družini vsaj desetko, v župniji pa vsak dan pol ure pred sv. mašo. Lepo povabljeni k skupni molitvi rožnega venca.
  • PRAZNIK ROŽNOVENSKE MATERE BOŽJE je v četrtek 7. oktobra. Sv. maši v Luciji ob 10.00 in v Portorožu ob 18.00. Obakrat bomo uro pred sv. mašo pred Najsvetejšim molili rožni venec. Zunanjo slovesnost bomo obhajali v nedeljo 10. oktobra. Nanj se bomo pripravili s 24 urnim češčenjem Najsvetejšega. Češčenje bomo začeli v soboto 9. septembra po večerni sv. maši in ga zaključili v nedeljo 10. septembra z večerno sv. mašo. V avli cerkve je pripravljen razpored češčenja za skupine. Kjer pa je še prosto, se vpišite, da bo tako ob Jezusu vedno nekdo. Slovesnost v nedeljo zvečer ob 18.00 bo vodil g. Boris Čobanov. Po sv. maši bo procesija z lučkami, blagoslov rožnih vencev in litanije Mater Božje. Po končani slovesnosti je pogostitev, zato ste naprošeni, da pripravite kaj dobrega in tekočega. Hvala za sodelovanje.
  • TEDEN ZA ŽIVLJENJE od 3. do 10. oktobra. V tem tednu bodo na različnih krajih bioetična predavanja. Po Radiu Ognjišče bo vsak dan kratek pogovor. Na spletni strani Gibanja www.gibanjezazivljenje.si bodo objavljena razmišljenja ob Besedi življenja.
  • BESEDA ŽIVLJENJA je v ponedeljek 4. oktobra po sv. maši v Luciji ob 19.30 in Portorožu v sredo 6. oktobra po večerni sv. maši ob 18.30. Vabljeni.
  • LITURGIČNA KOMISIJA ŽPS vabljena na skupno srečanje, ki bo v torek 5. oktobra ob 18.30 v Portorožu.
  • ŠKOFIJSKO SREČANJE MINISTRANTOV je v soboto 9. oktobra ob 9.30 v Budanjah. Odhod iz Portoroža je ob 7.15.
  • SV. MAŠA NA LUCANU je v soboto 9. oktobra ob 17.00 pri kapelici Marije Rože Skrivnosti. Vabljeni!
  • DOBRODELNOST IN SOLIDARNOST Poplave, ki so prizadele ljudi v Sloveniji, so test naše dobrote in solidarnosti. Vaš dar bo tistim droben in svetel žarek, ki prinaša upanje. Položnice za vaš dar so zraven oznanil.
Zadnjič posodobljeno Ponedeljek, 04 Oktober 2010 22:32