Župnija Portorož - Lucija

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Začetna stran Notice obvestila 10. oktober - 17. oktober 2010
E-mail Print PDF

10. oktober - 17. oktober 2010

 • OKTOBER - MESEC ROŽNEGA VENCA Molitev rožnega venca je spletanje venca Nebeški Materi Mariji. Vsak kdor iz ljubezni in zaupanjem do Nje in Jezusa, izgovarja molitev, je gotovo uslišan. V tem mesecu se še na poseben način zatekajmo k Njej po pomoč. V družini vsaj desetko, v župniji pa vsak dan pol ure pred sv. mašo. Lepo povabljeni k skupni molitvi rožnega venca.
 • PRAZNIK ROŽNOVENSKE MATERE BOŽJE hvala vsem, ki ste sodelovali pri današnjem prazniku. Hvala vsem, ki ste z molitvijo pred Najsvetejšim izročali Bogu svoje prošnje in molitve. Hvala g. Borisu za večerno bogoslužje.
 • SODELAVCI KARITAS IN KOMISIJA ZA DOBRODELNOST ŽPS imajo skupno srečanje v ponedeljek 11. oktobra po večerni sv. maši ob 19.30  Lucijski cerkvi. Vabljeni!
 • ŠTUDENTSKA SV. MAŠA ob začetku akademskega leta je v torek 12. oktobra ob 19.00 v Koprski stolnici.
 • SREČANJE STARŠEV BIRMANCEV je v torek 12. oktobra ob 19.00 v Portoroškem župnišču. Vabljeni!
 • MOLITEV 13. V MESECU za svetost duhovnikov in gradnjo nove cerkve v Luciji je v sredo 13. oktobra ob 17.00 uri v Portoroški cerkvi. Vabljeni!
 • KONCERT DEŠKEGA ZBORA IZ ČEŠKE - BONIFANTES je v petek 15. oktobra ob 20.00 v Portoroški cerkvi. Vabljni. Med nami so bili pred tremi leti za Miklavžev koncert in so mnoge navdušili. Zato lepo povabljeni na nepozabni dogodek.
 • DIAKONSKO POSVEČENJE Gašparja Lipušček iz župnije Tolmin je na Misijonsko nedeljo 24. oktobra ob 16.00 v Tolminu. Molimo za našega bodočega novomašnika in za nove duhovne poklice.
 • DOBRODELNOST IN SOLIDARNOST Poplave, ki so prizadele ljudi v Sloveniji, so test naše dobrote in solidarnosti. Vaš dar bo tistim droben in svetel žarek, ki prinaša upanje. Položnice za vaš dar so zraven oznanil.
 • ENOTNE DRŽE PRI SV. MAŠI Že nekaj časa je opažanje, da se pri sv. maši različno vstaja in seda. Da bo enotno, zato predlagam sledeče: Vstanemo vsi skupaj, ko duhovnik moli na začetku darovanja: “Molite sestre in bratje, da Bog Vsemogočni...” Vstanemo tudi vsi skupaj po obhajilu, ko duhovnik reče: “Molimo” in moli poobhajilno prošnjo. Med oznanili se vsedemo in nato zopet vstanemo za blagoslov. Skušajmo to sprejeti z razumevanjem, da je to del bogoslužja.
Last Updated on Monday, 25 October 2010 22:45