Župnija Portorož - Lucija

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Začetna stran Notice obvestila - 17. oktober - 24. oktober 2010
E-mail Print PDF

17. oktober - 24. oktober 2010

 • OKTOBER - MESEC ROŽNEGA VENCA Molitev rožnega venca je spletanje venca Nebeški Materi Mariji. Vsak kdor iz ljubezni in zaupanjem do Nje in Jezusa, izgovarja molitev, je gotovo uslišan. V tem mesecu se še na poseben način zatekajmo k Njej po pomoč. V družini vsaj desetko, v župniji pa vsak dan pol ure pred sv. mašo. Lepo povabljeni k skupni molitvi rožnega venca.
 • V SREDO 20. OKTOBRA ni jutranje sv. maše v Luciji. Po namenu mašujem drugod.
 • STARŠI PRVOOBHAJANCEV v torek 19. 10. nimajo srečanja.
 • MISIJONSKA NEDELJA, s katero nas vesoljna Cerkev enkrat v letu poveže v živo skupnost molitve in darovanja za najbolj revne in zapostavljene, obhajamo 24. oktobra. Papež, kot vrhovni predstojnik Cerkve z letošnjo poslanico spodbuja vse skupine v Cerkvi in vsakega posameznika k evangeljski dejavnosti. Kajti, dejavna župnija je namreč vedno tudi misijonska. To nedeljo bo pri vseh sv. mašah darovanje za misijone. Bog povrni!
 • DIAKONSKO POSVEČENJE Gašparja Lipušček iz župnije Tolmin je na Misijonsko nedeljo 24. oktobra ob 16.00 v Tolminu. Molimo za našega bodočega novomašnika in za nove duhovne poklice.
 • ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA je vsak četrtek uro pred sv. mašo v Luciji (od 18.00 do 19.00); v Portorožu vsako soboto po večerni sv. maši (18.30 do 19.30). Vabljeni k živemu Jezusu, ki nas v podobi kruha čaka, da olajša naša bremena in nas napolni s tistim mirom, ki ga svet ne
  more dati.
 • DOBRODELNOST IN SOLIDARNOST Poplave, ki so prizadele ljudi v Sloveniji, so test naše dobrote in solidarnosti. Vaš dar bo tistim droben in svetel žarek, ki prinaša upanje. Položnice za vaš dar so zraven oznanil.
 • DUH ASSISIJA - MOLITEV ZA MIR je v sredo 27. oktobra ob 18.00 v cerkvi sv. Frančiška v Piranu. Vodi škof Metod. Vabijo frančiškovi bratje minoriti.
 • ENOTNE DRŽE PRI SV. MAŠI Že nekaj časa je opažanje, da se pri sv. maši različno vstaja in seda. Da bo enotno, zato predlagam sledeče: Vstanemo vsi skupaj, ko duhovnik moli na začetku darovanja: “Molite sestre in bratje, da Bog Vsemogočni...” Vstanemo tudi vsi skupaj po obhajilu,
  ko duhovnik reče: “Molimo” in moli poobhajilno prošnjo. Med oznanili se vsedemo in nato zopet vstanemo za blagoslov. Skušajmo to sprejeti z razumevanjem, da je to del bogoslužja.
Last Updated on Monday, 25 October 2010 22:46