Župnija Portorož - Lucija

 • Schrift vergrößern
 • Standard-Schriftgröße
 • Schriftgröße verkleinern
Začetna stran Bekanntmachung obvestila 31. oktober - 7. november 2010
E-Mail Drucken PDF

31. oktober - 7. november 2010

 • VSI SVETI - praznik vseh naših dragih, ki so umrli za ta svet in se rodili za večnost in živijo pri Bogu, slavimo v ponedeljek 1. novembra. Svete maše: Lucija ob 10.00, Portorož ob 11.00 in pokopališče Piran ob 15.00. Ta praznik ni dan mrtvih, temveč živih, zato je praznik upanja in veselja, da bomo tudi mi nekoč pridruženi množici svetih, ki uživajo večno srečo. Popoldne ob 14.30 je na pokopališču v Piranu molitev rožnega venca, nato sv. maša, ki jo vodi škof Jurij, po njej je molitev za rajne in blagoslov grobov.
 • SPOMIN VSEH VERNIH RAJNIH obhajamo v torek 2. novembra. Ta dan še na poseben način molimo za vse tiste svojce, ki še potrebujejo naših molitev. Ta dan lahko duhovnik opravi tri svete maše: v Luciji ob 10.00, na pokopališču v Piranu ob 15.00 in Portorož ob 18.00. Radi molimo za vse verne duše in darujmo sv. maše za rešitev njihovih duš. Bog je usmiljen, zato sodelujmo tudi mi z Njim.
 • POPOLNI ODPUSTEK ZA RAJNE Cerkev v tednu pred in po prazniku Vseh svetih podeljuje milosti, ki jih lahko darujemo za svojce, kot rešitev iz vic. Zato lahko daruje popolni odpustek - odpravo kazni ali očiščevanja dušam, vsak, ki opravi sv. spoved, prejme sv. obhajilo, moli po namenu sv. očeta (Vero, Očenaš, Zdravomarijo in Slavaočetu) ter obišče grobove svojcev za katere daruje.
 • BRALCI IN BOGOSLUŽNI SODELAVCI imajo skupno srečanje v torek 2. novembra ob 18.30 v Portorožu. Srečanje bo namenjeno predvsem poenotenju branja in lepoti bogoslužja. Vabljeni tako tisti, ki že sodelujete, pa tudi novi bralci.
 • V SREDO 3.11. ni jutranje sv. maše v Luciji.
 • PRVI PETEK IN PRVA SOBOTA sta v tem tednu; 5. in 6. november. Srci Jezusa in Marije žarita od ljubezni in v to ljubezen želita sprejeti vse ljudi, zato vabljeni k molitvi za spreobrnjenje grešnikov. Obisk bolnih in ostarelih po domovih je v petek dopoldne. Sv. maša v Domu starejših v Luciji je v soboto ob 16.00.
 • ZAHVALNA NEDELJA je prihodnja 7. novembra. Pri sv. mašah se Bogu zahvaljujemo za vse sadove zemlje in druge dobrine. Nabirka pri sv. mašah je namenjena škofiji.
 • SREČANJE KATEHETSKEGA ZBORA je v nedeljo 7. novembra ob 18.45 v Portorožu. Vabljeni.
 • ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA je vsak četrtek uro pred sv. mašo v Luciji (od 18.00 do 19.00); v Portorožu vsako soboto po večerni sv. maši(18.30 do 19.30). Vabljeni k živemu Jezusu, ki nas v podobi kruha čaka, da olajša naša bremena in nas napolni s tistim mirom, ki ga svet ne more dati.
Zuletzt aktualisiert am Sonntag, den 31. Oktober 2010 um 09:54 Uhr