Župnija Portorož - Lucija

 • Schrift vergrößern
 • Standard-Schriftgröße
 • Schriftgröße verkleinern
Začetna stran Bekanntmachung obvestila - 7. november - 14. november 2010
E-Mail Drucken PDF

7. november - 14. november 2010

 • ZAHVALNA NEDELJA nas spodbuja k hvaležnosti. Škofovi zahvali se pridružujem tudi sam kot župnik. Še posebej se Bogu zahvaljujemo, da je v tem letu prišlo do sprejetja OPPN-ja za novo cerkev v Luciji, ter za vse vaše darove, ki ste jih namenili za novo cerkev. Vsem pastoralnim sodelavcem: katehistinjam, pevcem, bralcem, sodelavcem karitas, ministrantom ter drugim sodelavcem za širjenje evangelija naj Bog povrne z večnim plačilom. Hvala za vaše sodelovanje, darove in pomoč.
 • SREČANJE KATEHETSKEGA ZBORA je danes 7. novembra ob 18.45 v Portorožu. Vabljeni.
 • O ŽIVLJENJSKI POTI IN ČLOVEŠKI PODOBI ŠKOFA JANEZA JENKA bosta spregovorila profesor Franc Kralj in mag. Renato Podbersič, v ponedeljek 8. novembra v Kopru pri Sv. Marku. Začetek je ob 18.00 s sv. mašo in nato predavanje. Vabi Klub krščanskih izobražencev.
 • DUHOVNE PESMI Recital ob petju in orglah v stolnici v Kopru v petek 12. novembra ob 18.45. Sodelujejo Luka Debevec Mayer, Diego Licciardi, bas - bariton, ter orgle Ani Rode.
 • SVETA MAŠA V HRVAŠKEM JEZIKU ob godu sv. Nikolaja Taveliča, je v nedeljo 14. novembra ob 17.00 v Kopru pri sv. Ani. Sv. mašo vodi župnik iz Buj. Vabljeni!
 • DAR ZA SV. MAŠO ZA DUHOVNE POKLICE g. škof ponovno spodbuja vas vernike, da darujete mašni namen za nove duhovne poklice. Vsi se dobro zavedamo, da ni Cerkve brez duhovnikov. Letošnje leto se v naši škofiji ni vpisal v bogoslovje noben kandidat. Zato moramo še bolj goreče prositi za nove oznanjevalce in delitelje zakramentov. Sv. maša za duhovne poklice naj bi bil vsak prvi četrtek v mesecu ali na prvo soboto. Udeležujmo se teh sv. maš z gorečo prošnjo.
 • STARŠI PRVOOBHAJANCEV imajo skupno srečanje v torek 16. novembra ob 20.00 v Portoroškem župnišču. Vabljeni!
 • • ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA je vsak četrtek uro pred sv. mašo v Luciji (od 18.00 do 19.00); v Portorožu vsako soboto po večerni sv. maši (18.30 do 19.30). Vabljeni k živemu Jezusu, ki nas v podobi kruha čaka, da olajša naša bremena in nas napolni s tistim mirom, ki ga svet ne more dati.
 • EVROPSKO SREČANJE MLADIH V ROTTERDAMU od 28. 12. do 1. 1. 2011. Rok za prijave je do 21. novembra. Prijavite se lahko na elektronski naslov: Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann. .
 • MESTNI MISIJON V KOPRU - “Kristus, sonče življenja”. je od 3. do 12. decembra 2010. Več o programu lahko dobite na zgibankah.
Zuletzt aktualisiert am Dienstag, den 30. November 2010 um 08:49 Uhr