Začetna stran Obvestila obvestila - 14. november - 21. november 2010

14. november - 21. november 2010

• SVETA MAŠA V HRVAŠKEM JEZIKU ob godu sv. Nikolaja Taveliča, je danes ob 17.00 v Kopru pri sv. Ani. Sv. mašo vodi župnik iz Buj. Vabljeni!
  • STARŠI PRVOOBHAJANCEV imajo skupno srečanje v torek 16. novembra ob 20.00 v Portoroškem župnišču. Vabljeni!
  • SV. MAŠA ZA RAJNEGA MILANA PRELC in blagoslov nagrobnika, je v sredo 17. novembra ob 16.30 v Vremah. Ob tem se bodo spomnili tudi po vojni ubitega duhovnika Ludvika Novak, doma iz Vrem. Sv. mašo vodi škof Jurij.
  • KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA - zadnja nedelja v cerkvenem letu, nam razodeva resnico, da bo Kristus zakraljeval ob koncu časov vsemu svetu.
  • SODELAVCI KARITAS romajo v sredo 24. novembra na Slomškovo Ponikvo in na koncert Klic dobrote v Celje. Odhod avtobusa je ob 6.00 zjutraj. Prijave sprejema ga. Anita Valič.
  • POLJSKI PRIDELKI IN SADJE V letu solidarnosti in dobrodelnosti, ste lepo povabljeni, da delite z bližnjimi. Pridelke in sadje bomo zbirali v Tenu karitas od 21. do 28. novembra v Portorožu.
  • BRATISLAVA BOYS CHOIR ima v četrtek 25. novembra ob 20.00 v cerkvi Rožnovenske Matere Božje v Portorožu koncert. Prostovoljni prispevki bodo namenjeni za obnovo hiše karitas v Bertokih. Vabljeni!
  • DAR ZA SV. MAŠO ZA DUHOVNE POKLICE g. škof ponovno spodbuja vas vernike, da darujete mašni namen za nove duhovne poklice. Vsi se dobro zavedamo, da ni Cerkve brez duhovnikov. Letošnje leto se v naši škofiji ni vpisal v bogoslovje noben kandidat. Zato moramo še bolj goreče prositi za nove oznanjevalce in delitelje zakramentov. Sv. maša za duhovne poklice naj bi bil vsak prvi četrtek v mesecu ali na prvo soboto. Udeležujmo se teh sv. maš z gorečo prošnjo.
  • ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA je vsak četrtek uro pred sv. mašo v Luciji (od 18.00 do 19.00); v Portorožu vsako soboto po večerni sv. maši (18.30 do 19.30). Vabljeni k živemu Jezusu, ki nas v podobi kruha čaka, da olajša naša bremena in nas napolni s tistim mirom, ki ga svet ne more dati.
  • MARIBOR - TAIZEJSKO SREČANJE MLADIH je od 19. do 21. novembra. Cerkev, kraj prijateljstva za vse. Več na www.taize-slovenija.si.
  • EVROPSKO SREČANJE MLADIH V ROTTERDAMU od 28. 12. do 1. 1. 2011. Rok za prijave je do 21. novembra. Prijavite se lahko na elektronski naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. .
  • MESTNI MISIJON V KOPRU - “Kristus, sonče življenja”. je od 3. do 12. decembra 2010. Več o programu lahko dobite na zgibankah.