Začetna stran Bekanntmachung obvestila - 28. november - 5. december 2010

28. november - 5. december 2010

• NEDELJA KARITAS Hvala vsem sodelavcem karitas, ki vsak mesec pripravljajo pakete in oblačila za potrebne in s svojim prostovojnim delom priskočijo na pomoč, kjer je potrebno. Ob tej priliki vabimo tudi nove sodelavce. Hvala tudi vsem tistim, ki darujete za potrebe karitas. Človeka resnično spoznaš po dejanjih ljubezni.
  • ADVENTNI ČAS - čas poglobljene priprave na Jezusovo rojstvo. Adventni venčki naj ne bodo na naših mizah samo za okras, ampak predvsem vabilo, da se družina zbere ob njem v pogovoru, molitvi in poslušanju.
  • ADVENTNA MOLITEV za ohranitev in okrepitev vrednote zakonskega in družinskega življenja. Civilna iniciativa za družino in pravice otrok, ki se zavzema za ohranitev zakonske zveze kot skupnosti moškega in ženske ter pravico otrok, da so posvojeni v tašno zakonsko zvezo, vabi vse ljudi dobre volje, da v adventnem času molijo v ta namen. Molitev dobite poleg oznanil in jo nato molite vsak večer ob adventnem venčku.
  • ADVENTNI KOLEDAR 2010 tudi letos vabi vse veroučence in njihove družine, da ob adventnem venčku preberete zgodbo, se pogovorite in nato skupaj molite (morda prav molitev za družino). Starši ste vabljeni, da ob vsaki zgodbi spodbudite svoje otroke k dobrodelnosti in solidarnosti.
  • KONCERT SLAVILNE GLASBE je danes popoldne 28. 11. ob 16.00 v cerkvi v Šmarjah. Vaši prostovoljni prispevki bodo namenjeni gradnji medžupnijskega pastoralnega centra v Šmarjah.
  • PRVI PETEK IN PRVA SOBOTA v mesecu decembru nas vabita k češčenju Srca Jezusa in Marije. V petek 3. 12. dopoldne duhovnik obišče bolne in ostarele po domovih, popoldne v Domu starejših v Luciji in bolnici Izola. V soboto 4. 12. popoldne ob 16.00 je sveta maša v Domu ostarelih v Luciji, kjer sodelujejo veroučenci 9. razreda. Priložnost za sveto spoved je vsak dan pol ure pred sveto mašo.
  • SVETI MIKLAVŽ obišče otroke v nedeljo 5. 12. ob 16.00 uri v cerkvi v Portorožu. Letos bo obdarovanje otrok do vključno 5. razreda. Sv. Miklavž vabi vse otroke k solidarnosti in dobrodelnosti in sicer: V nedeljo 5. 12. ali ves teden do 9. 12. prinesite veroučenci svoje darove Miklavžu (denar, sladkarije, igrače, zvezke, oblačila), da jih bo tako lahko posredoval tudi tistim otrokom v Sloveniji, ki trpijo pomanjkanje. Vsak je lahko Miklavž, zato smo vsi povabljeni, da posnemamo njegov zgled dobrote.
  • ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA je vsak četrtek uro pred sv. mašo v Luciji (od 18.00 do 19.00); v Portorožu vsako soboto po večerni sv. maši (18.30 do 19.30). Vabljeni k živemu Jezusu.
  • MESTNI MISIJON V KOPRU - “Kristus, sonče življenja”. je od 3. do 12. decembra 2010. Več o programu lahko dobite na zgibankah.