Župnija Portorož - Lucija

 • Povečaj velikost črk
 • Privzeta velikost črk
 • Zmanjšaj velikost črk
Začetna stran Obvestila obvestila - 12. december - 19. december 2010
E-pošta natisni PDF

12. december - 19. december 2010

 • ADVENTNI ČAS - čas poglobljene priprave na Jezusovo rojstvo. Adventni venčki na domu so vabilo, da se družina zbere ob njem v pogovoru, molitvi in poslušanju. Trudimo se za solidarnost!
 • ADVENTNA MOLITEV za ohranitev in okrepitev vrednote zakonskega in družinskega življenja. Civilna iniciativa za družino in pravice otrok, ki se zavzema za ohranitev zakonske zveze kot skupnosti moškega in ženske ter pravico otrok, da so posvojeni v tašno zakonsko zvezo, vabi vse ljudi dobre volje, da v adventnem času molijo v ta namen. Molitev dobite poleg oznanil in jo nato molite vsak večer ob adventnem venčku.
 • PRAZNIK SV. LUCIJE je jutri 13. 12.; zvečer ob 18.00 češčenje Najsvetejšega in nato sv. maša ob 19.00. Vabljeni k praznovanju.
 • BOŽIČNA DEVETDNEVNICA se prične v četrtek 16. 12. z večerno sv. mašo ob 19.00 v Luciji. Vabljeni k neposredni pripravi na Božič.
 • KVATRNA NABIRKA za semenišče je prihodnjo nedeljo 19. 12. pri vseh sv. mašah. Vsak dar, ki ga darujete, je za bodoče duhovnike. Bog vam poplačaj!
 • SPOVED, ki sodi v našo redno pripravo na Božič bo v prihodnjem tednu. V ponedeljek 20. 12. bo v Luciji od 18.00 ure dalje spovedoval g. Stanko Fajdiga, župnik iz Sečovelj. V sredo 22. 12. bosta v Portorožu
  od 17.00 ure dalje spovedovala: p. Slavko in g. Stanko. Poleg tega je priložnost vsak dan v Koprski stolnici od 8.30 do 9.30 in 17.00 do 19.00. Domači duhovniki smo vedno na voljo pol ure pred sv. mašo.
 • DOBRODELNI KONCERT ob 20. letnici karitas v Sloveniji za obnovo hiše karitas v Bertokih je v nedeljo 19. decembra ob 17.00 v dvorani KS Sv. Anton. Pridite, darujte in se veselite z nami. Vabi Istrska območna karitas.
 • JASLICE V PIRANSKIH CERKVAH Otvoritev razstave je v nedeljo ob 17.00 v cerkvi sv. Jurija. Vabi društvo prijateljev zaklada sv. Jurija.
 • VEČERI ZA MLADE OD 17. DO 25. LET so ob sobotah ob 20.00 v Študentskem centru Jadro v Korpu pri sv. Ani. Info: g. Tomaž.
 • ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA je vsak četrtek uro pred sv. mašo v Luciji (od 18.00 do 19.00); v Portorožu vsako soboto po večerni sv. maši (18.30 do 19.30). Vabljeni k živemu Jezusu.
 • MARIJANSKI KOLEDAR 2011 v vsak krščanski dom. Na voljo so tako v Portorožu, kakor tudi v Luciji.
 • JASLICE V PORTOROŽU Iščemo nekoga ali družino, ki bi jih pripravil. Mah in drugi potrebni rekviziti so že pripravljeni! V letu solidarnosti in dobrodelnosti vabljeni, da storite nekaj lepega za skupno dobro.