Župnija Portorož - Lucija

 • Schrift vergrößern
 • Standard-Schriftgröße
 • Schriftgröße verkleinern
Začetna stran Bekanntmachung obvestila - 19. december - 26. december 2010
E-Mail Drucken PDF

19. december - 26. december 2010

 • SPOVED sodi v redno pripravo na Božič. Priložnost je v ponedeljek 20. 12. v Luciji od 18.00 ure dalje spoveduje g. Stanko Fajdiga, župnik iz Sečovelj. V sredo 22. 12. bosta v Portorožu od 17.00 ure dalje spovedovala: p. Slavko in g. Stanko. Poleg tega je priložnost vsak dan v Koprski stolnici od 8.30 do 9.30 in 17.00 do 19.00. Domača duhovnika sva vedno na voljo pol ure pred sv. mašo.
 • DOBRODELNI KONCERT ob 20. letnici karitas v Sloveniji za obnovo hiše karitas v Bertokih je danes 19. decembra ob 17.00 v dvorani KS Sv. Anton. Vabi Istrska območna karitas.
 • JASLICE V PIRANSKIH CERKVAH Otvoritev razstave je danes ob 17.00 v cerkvi sv. Jurija. Vabi društvo prijateljev zaklada sv. Jurija.
 • STARŠI PRVOOBHAJANCEV imajo skupno srečanje v torek 21. 12. ob 20.00 v Portorožu. Vabljeni!
 • SVETI VEČER je v petek 24. 12. Ta dan kristjani po domovih postavljajo jaslice, blagoslovijo in pokadijo stanovanje - hišo, ter molijo ob jaslicah.
 • OTROŠKA BOŽIČNA SV. MAŠA je v petek 24. 12. ob 18.00 v Portorožu. Jezuščke, ki jih prinesete od doma, bomo blagoslovili pri tej večerni sv. maši.
 • PRIPRAVA PROSTORA V ŠPORTNI DVORANI LUCIJA je v petek 24. 12. od 14.00 do 16.00. Prosimo za pomoč, da tako v tem času vse pripravimo za polnočno sveto mašo. Vabljeni prostovoljci.
 • BOŽIČ - praznik Jezusovega rojstva. Polnočni sv. maši sta ob 24.00 v Portorožu in Luciji - športna dvorana. Pol ure pred polnočnico je Božičnica. Na sam praznik so sv. maše: Lucija ob 10.00 slovensko - italjanska; v Portorožu ob 11.00 slovensko - italjanska; Lucija - dom starejših občanov ob 16.00; Portorož ob 18.00 v hrvaškem jeziku.
 • DIAKONSKO POSVEČENJE stalnih diakonov: Tihomirja Busija in Kornelija Vidmar, oba iz Izole, je v nedeljo 26. 12. ob 16.00 v Izoli. Molimo zanju, da bi dobro in z ljubeznijo opravljala poklic služenja.
 • KOLEDOVANJE Tudi letos bodo veroučenci ponesli veselo oznanilo Jezusovega rojstva po domovih in sicer v ponedeljek 27. 12. dopoldne in torek 28. popoldne. Zopet bodo zbirali sredstva za svoje vrstnike v misijonih. Sporočite v župnišče, kdaj vas obiščejo koledniki. Naj bo naše veselje za srečo drugih.
 • MARIJANSKI KOLEDAR 2011 v vsak krščanski dom. Na voljo so tako v Portorožu, kakor tudi v Luciji.
 • JASLICE V PORTOROŽU Iščemo nekoga ali družino, ki bi jih pripravil. Mah in drugi potrebni rekviziti so že pripravljeni!