Začetna stran Bekanntmachung obvestila - 26. december 2010 - 2. januar 2011

26. december 2010 - 2. januar 2011

• BOŽIČ - paznik Božjega učlovečenja. Voščilu Slovenskih škofov se pridružujem tudi sam, kot vaš župnik in obenem želim, da bi zmogli nostiti bremena drug drugemu. Bog Vas blagoslovi!
  • ŽIVE JASLICE so v nedeljo 26. 12. od 17.00 do 22.00 na župnijskem dvorišču ob cerkvi sv. Antona v Sv. Antonu. Dogajanje bodo popestrile božične pesmi in žive živali. Vabi Mladinska kulturna in ustvarjalna skupina Sveti Anton.
  • DIAKONSKO POSVEČENJE stalnih diakonov: Tihomirja Busija in Kornelija Vidmar, oba iz Izole, je v nedeljo 26. 12. ob 16.00 v Izoli. Molimo zanju, da bi dobro in z ljubeznijo opravljala poklic služenja.
  • KOLEDOVANJE - veroučenci bodo ponesli veselo oznanilo Jezusovega rojstva po domovih in sicer v ponedeljek 27. 12. dopoldne in torek 28. popoldne. Zbirali bodo sredstva za svoje vrstnike v misijonih. Sporočite v župnišče, kdaj vas obiščejo koledniki. Naj bo naše veselje za srečo drugih.
  • NEDELJA SVETE DRUŽINE 26. 12. Pri sv. maši ob 11.00 je blagoslov otrok. Na to nedeljo še posebej prosimo za ohranitev naravne družine: oče, mama in otroci ter proti novemu družinskemu zakonu.
  • BLAGOSLOV DOMOV IN DRUŽIN z blagoslavljanjem pričnem v torek 28. 12. ter bom na voljo ves mesec januar. Kdor želi, da ga obiščem in pri tem blagoslovim družino, naj mi prosim pove, da se dogovorimo za termin.
  • SILVESTROVO zadnji dan leta in drugi sveti večer. S sv. mašo se poslovimo od starega leta in s tem izrazimo svojo hvaležnost Bogu.
  • NOVO LETO praznik Marije Božje Matere. Sv. maše: Lucija ob 10.00; Portorož ob 11.00 in zvečer ob 18.00. Z Bogom in Marijo začnimo vsako novo leto, da bo blagoslov imelo.
  • MARIJANSKI KOLEDAR 2011 v vsak krščanski dom. Na voljo so tako v Portorožu, kakor tudi v Luciji.