Začetna stran Bekanntmachung obvestila - 2. januar - 9. januar 2011

2. januar - 9. januar 2011

• VOŠČILO ZA NOVO LETO 2011 “Naj Bog, ki vsak razum presega, utrdi vašo voljo, da bi Ga v Novem letu neprenehoma iskali, se pri Njem krepčali in živeli z Njim. Potem sem prepričan, da bo iz Vašega življenja izginila kriza in recesija. Bog Vas blagoslavljaj in Mati Marija varuje!
  • V SREDO 5. januarja ni jutranje sv. maše v Luciji.
  • GOSPODOVO RAZGLAŠENJE - TRIJE KRALJI in svetovni dan otrok: obhajamo v četrtek 6. januarja. Sv. maša v Luciji ob 10.00; uro pred sv. mašo je češčenje Najsvetejšega. V Portorožu je sv. maša ob 18.00. K tej sv. maši so vabljeni vsi veroučenci in njihovi starši. Veroučenci naj prinesejo svoje darove pred Jezusa v jaslicah, ki so jih zbirali v adventnem času. “Otroci za otroke” - “Česar se mi veselimo, radi z drugimi delimo”.
  • PRVI PETEK IN PRVA SOBOTA v mesecu januarju nas vabita k češčenju Srca Jezusa in Marije. Človek spomni se, s kakšno ljubeznijo nas Bog in Marija ljubita. Priložnost za sv. spoved je vsak dan pol ure pred sv. mašo. Obisk bolnih in ostarelih po domovih je v petek 7. januarja dopoldne, popoldne v Domu ostarelih in v bolnišnici Izola.
  • PRVO PREVERJANJE NAŠIH PRVOOBHAJANCEV je v soboto 8. januarja od 10.00 do 12.00 in od 15.30 do 17.30. Na spraševanje naj pridejo skupaj s starši. S seboj naj prinesejo: delovni in liturgični zvezek. Sprašujemo do 14. lekcije ter molitve do O Gospa moja.
  • NEDELJA JEZUSOVEGA KRSTA obhajamo prihodnjo 9. januarja. Ob tem se Bogu zahvalimo za to, da smo s svetim krstom tudi mi postali Božji otroci in s tem dediči nebes.
  • BOŽIČNICA OTROŠKIH ZBORČKOV je v nedeljo 9. januarja ob 15.30 v Kopru pri Sv. Marku. Vabljeni!
  • BLAGOSLOV DOMOV IN DRUŽIN Kdor želi, da ga obiščem in pri tem blagoslovim družino, naj mi prosim pove, da se dogovorimo za termin. Blagoslavljam do konca januarja.
  • ROMANJE KRIŽA MLADIH PO OBALI od sobote 8. do sobote 15. januarja. To je križ, ki bo postavljen v Madridu ob svetovnem dnevu mladih od 16. do 21. avgusta 2011. V župniji Lucija bo križ prisoten v četrtek 13. 1. od 18.00 ure dalje. Vabljeni mladi in seveda tudi drugi, k molitvi za mlade.
  • OBNOVITEV NAROČNINE ZA VERSKI TISK Zraven oznanil je tudi naročilnica za verski tisk. V vsak krščanski dom spada tudi verski tisk.
  • MARIJANSKI KOLEDAR 2011 v vsak krščanski dom. Na voljo so tako v Portorožu, kakor tudi v Luciji.